Connect with us

Aktuality

Vyhostenie kamiónov z mesta sa blíži

Published

on

Reklama
Reklama

Definitívny dátum, kedy prestanú autá s nebezpečným nákladom prechádzať cez Piešťany, zatiaľ nie je známy. Veci sa však pohli ďalej. Zmenu dopravného značenia odobrila polícia.

[singlepic id=15720 w=320 h=240 float=right]„Odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru k zmene v organizácii dopravy na diaľnici zaujal kladné stanovisko,“ informovala dnes hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová. Zmena bola vyvolaná v súvislosti s rozhodnutím Obvodného úradu životného prostredia Piešťany o zúžení ochranného pásma zdroja pitnej vody pri Veľkom Orvišti. Po diaľnici medzi Hornou Stredou a Piešťanmi preto budú môcť prechádzať kamióny s nebezpečným nákladom a prestanú zaťažovať dopravu v meste.

„Ministerstvo vnútra, Odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru k vyššie uvedenej písomnosti konalo bez zbytočných prieťahov,“ uviedla hovorkyňa.

Vec sa posunula na ministerstvo dopravy. Na základe jeho stanoviska môže Národná diaľničná spoločnosť uskutočniť zmenu dopravného značenia.

Reklama

Zdá sa, že už čoskoro nebude musieť každé auto s nebezpečným nákladom zísť z diaľnice a prejsť cez Piešťany. Doteraz tadiaľto prechádzala väčšina kamiónov zásobujúcich pohonnými látkami čerpacie stanice na severe Slovenska.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články