Connect with us

Aktuality

Vrbovské pero

Published

on

Reklama

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Ešte ani srnky v decembri netušili, že čo si zase vymyslíme a nakoniec sme si vymysleli súťaž, ktorá nemala byť obyčajná, ale niečim zaujímavá a na úrovni.

[singlepic id=41560 w=320 h=240 float=left] Vyhodnotenie 1. ročníka krajskej súťaže školských časopisov Vrbovské pero sa konalo 25. marca v kúrii Mórica Beňovského. Na slávnostnom vyhodnotení sa zúčastnili zástupcovia mesta: Ján Jánoška, Ľubomír Bosák a Patrik Kýška. Taktiež tu nechýbal ani poslanec Trnavského samosprávneho kraja Ivan Borovský a členovia poroty Ján Karásek-šéfredaktor Piešťanského týždňa a Jana Šmýkalová – za Radu mládeže TTSK.

Reklama

Súťažné časopisy boli rozdelené do troch kategórii: špeciálne základné školy, základné školy, stredné školy. V kategórii stredných základných škôl bol ocenený časopis Maják, ktorý pripravujú žiaci ŠZŠ Mórica Beňovského vo Vrbovom.

V kategórii základné školy boli ocenené časopisy Dubovníček (ZŠ s MŠ Dolné Dubové), Kométa (ZŠ F. E. Scherera, Piešťany) a Červíček (ZŠ Sadová, Senica).

Reklama

Medzi ocenenými boli aj časopisy stredných škôl. Časopis Nový blesk (Športové gymnázium Herdu, Trnava) sa umiestnil na 1. mieste a získal tiež 1. miesto aj v celoslovenskej súťaži školských časopisov Štúrove pero. Na 2. mieste skončil časopis Sibirčan One, ktorý pripravujú žiaci na SOŠ Elektrotechnickej v Trnave.

Každý ocenený časopis získal diplom spolu s pohárom a malými odmenami pre členov redakčných rád a pán primátor všetkým zúčastneným venoval na pamiatku vrbovský dukát ako pamiatku na mesto Vrbové.

Žiačky Cirkevnej ZUŠ sv.Gorazda nám spestrili toto vyhodnotenie tancom Tacata a Anna Novotová zaspievala ľudovú pesničku Taká som ja devočka.

Počas tohto podujatia bolo predstavené taktiež nové logo Parlamentu mladých mesta Vrbové, ktoré navrhol Jakub Tomiš. Čo vlastne má toto logo symbolizovať?

1. Šikmý výrez v logotype má evokovať šikmú vežu vo Vrbovom, ktorá je známou pamiatkou mesta. Tu sa skrýva odkaz na mesto Vrbové.

2. Takisto by logotyp mal symbolizovať otvorené dvere/bránu do budúcnosti. Pretože mládež, ktorá sa zapája v parlamente do verejných vecí má dvere otvorené viac ako ostatní.

3. Zaoblenie na dvoch zo štyroch rohov symbolizuje určité formovanie mladého človeka v procese dospievania (mladosti), kedy sa z ostrého a náhleho správania stáva jemnejšie a pokornejšie.

4. Svieža farba a príjemný moderný a elegantný font má dodávať logu celkové pozitívne vyžarovanie.

Poďakovanie patrí mestu Vrbové, ktoré zabezpečilo diplomy,občerstvenie a dukáty pre zúčastnených. Parlament mladých zafinancoval poháre pre víťazov a odmeny pre redakčné rady.

[nggallery id=2221]

Text a foto: Dušan Sabo, predseda Parlamentu mladých mesta Vrbové

Populárne články