Connect with us

Aktuality

Vrbové uspelo, v meste vyrastie ihrisko Žihadielko

Published

on

Reklama
Reklama

Mesto Vrbové uspelo v súťažnom hlasovaní spoločnosti Lidl, vďaka ktorému vyrastie na jeho území nové ihrisko Žihadielko v cene takmer 87 000 eur. O desať ihrísk bojovalo od 21. januára až do 29. februára množstvo miest a Vrbovčanom sa podarilo umiestniť vo svojej kategórii na druhom mieste s počtom hlasov 118 572. Víťazné Šahy miestnych predbehli len o niečo cez 2 000 zahlasovaní. Lidl začne v priebehu jari rokovať s víťaznými mestami o samotnej výstavbe.

12669571_936878509681299_8310691895703948313_n

Vrbové malo v súťaži aj netradičných, ale veľmi mocných spoločníkov, medzi ktorými sa objavili napríklad Chuck Norris či Mr. Bean. V súťaži hlasovalo dohromady až 2 460 878 hlasov a medzi víťazné mestá patria tiež Banská Bystrica, Bratislava – Dúbravka, Šaľa a Pezinok. V kategórii, kde boli aj Piešťany nakoniec uspela Sereď a Dolný Kubín, tešiť sa budú aj deti v mestách Stropkov a Myjava. Nové ihriská bude spájať jednotný motív rozprávkovej včielky Maje, ktorej príbehy deti, ale aj generácia ich rodičov veľmi dobre poznajú. Obľúbené postavičky budú aktívnou súčasťou herných prvkov obsiahnutých v rámci ihriska, ktorého rozmery sú 20 m x 16 m. Ihriská budú určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov.

žih

Reklama

„Súčasťou Ihriska Žihadielko je veľké pieskovisko. Vďaka dopadovej liatej gume sa môžu aj tí najmenší vyšantiť do sýtosti. Dominantou zóny je veľký hrad so štyrmi vežami, ktorý nabáda odvážlivcov k množstvu lezeckých výziev. Z hradu sa dá odbehnúť na dva rôzne typy hojdačiek umiestnených v zadnej časti ihriska. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu štrk. Pri vstupe je stojan na bicykle, informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a poruke je aj odpadkový kôš. Na zvýšenie bezpečnosti hrajúcich sa detí je celé ihrisko oplotené. Dostatok lavičiek rozmiestených v každej časti ihriska zabezpečí aspoň chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov,“ opisuje prednosti ihriska na stránke súťaže spoločnosť Lidl.

-lt/Zdroj: Lidl, facebook-

Populárne články