Connect with us

Aktuality

Vrbové: Policajti zachránili 4-ročne dievčatko a jeho mamu

Published

on

Reklama
Reklama

Policajti z Vrbového a Trnavy zažili na streche 8 poschodovej budovy bývalej Trikoty scénu ako z hororového filmu. Po okraji stavby sa prechádzala žena s malým dieťaťom v náručí.

„V nedeľu večer sa na políciu obrátila stará mama dievčatka. Malú škôlkarku, o ktorú sa stará, mala poobede dať svojej 24 ročnej dcére. Podvečer, keď jej ju mala vrátiť, ale neprišla a mobil si vypla. Podľa slov starej mamy mala mať viaceré problémy a policajtom povedala, že na sociálnej sieti zbadala kolobežku svojej vnučky pri budove bývalého odevného podniku, v meste Vrbové. Policajná hliadka sa urýchlene presunula na miesto, kde za plotom našli pohodený detský batoh,“ informovala Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.
Na miesto dorazili najskôr ppráp. Dušan a ppráp. Dominika, ktorí začali prehľadávať budovu. Na 4. poschodí našli rozbitý mobil a na 8. poschodí ďalšie veci patriace mladej matke. Vtedy sa k hliadke pridali aj dvaja trnavskí kriminalisti. Ťažko dostupným terénom sa dostali k strešnému otvoru, cez ktorý zbadali mladú ženu. S dieťaťom na rukách sa prechádzala nebezpečne blízko okraju budovy. Vyliezli na strechu a snažili sa so ženou komunikovať. Popri tom ju policajti obkľúčili, a zabezpečili priestor tak, aby si nemohli obe ublížiť.
Policajti ženu vyzvali, nech im dieťa podá. Vtedy sa dievčatko načiahlo za policajtkou, ktorá si ju zobrala do náručia a odniesla do bezpečia. Mladá žena začala byť na policajtov agresívna a vulgárne im nadávala. Tí boli nútení ju spacifikovať a nakoniec jej nasadiť aj putá. „Po opustení budovy si obe prevzala do opatery privolaná RZP. Pri nebezpečnom incidente sa našťastie nikto nezranil a dievčatko si zdravé odviezla domov jej babka. Zdravotníci ženu, za asistencie policajtov z trnavskej PMJ, previezli do nemocnice,“ dodala Z. Antalová.
Policajti svojim rozvážnym prístupom zachránili naraz hneď dva ľudské životy.
TS KR PZ v Trnave

Populárne články