Connect with us

Aktuality

Volebná účasť je zatiaľ pomerne vysoká. Voliť môžete do 22. hodiny

V Piešťanoch volia v sobotu 30. septembra občania svojich zástupcov do Národnej rady Slovenskej republiky v dvadsiatich ôsmych okrskoch. Volebná účasť je v popoludňajších hodinách odhadovaná na viac ako 50 percent. Voliť je možné do 22-hej hodiny.

Published

on

Reklama
Reklama

 

V roku 2020 bola celoslovenská účasť 65,80 percenta, vo voľbách v roku 2016 to bolo 59,82 percenta. Zdá sa, že tieto čísla by mohli byť prekonané. O vysokej účasti hovoria členovia komisií, ale aj obyvatelia mesta, ktorí už odvolili.

Pri priebehu volieb na území mesta neboli zatiaľ zverejnené žiadne oznámenia o problémoch, či incidentoch.

Reklama

V Trnave sú v blízkosti mnohých z volebných miestností zberači podpisov pod petíciu za zrušenie terajšej parkovacej politiky v meste. Podľa správy Trnavského hlasu na niekoľkých miestach vznikli konflikty medzi volebnými komisiami a dobrovoľníkmi, ktorí zbierajú podpisy. Cieľom petície je dosiahnuť vyhlásenie miestneho referenda o parkovacej politike v Trnave.  Mestské zastupiteľstvo by podľa zákona o obecnom zriadení muselo referendum vyhlásiť, ak by petíciu podporilo najmenej 30 percent oprávnených voličov, čo je v prípade Trnavy asi 16-tisíc ľudí.


-th-

Populárne články