Connect with us

Aktuality

Voľby v Piešťanoch a okolí zatiaľ bez výraznejších problémov, avšak s nízkou účasťou

Published

on

Reklama

Piešťanský volebný obvod sa v prvom kole župných volieb v roku 2013 zapísal druhou najnižšou účasťou vrámci kraja. Do volebných miestností vtedy prišlo 13,91 percenta oprávnených voličov. Menej 12,29 percenta prišlo už len v Senici. Tohtoročný predvolebný čas sprevádzali rozsiahle mobilizačné kampane a výzvy voliť, avšak v piešťanskom volebnom obvode sa zatiaľ dramatický nárast voličov nekoná. Účasť bude zrejme vyššia ako v prvom kole volieb pred štyrmi rokmi, ale ak nepríde k rapídnemu nárastu v podvečerných hodinách, pravdepodobne stále celkovo pod dvadsiatimi percentami.

Reklama

Do volebných miestností v priebehu dopoludnia a tesne popoludní prichádzali predovšetkým starší občania. Členovia volebných komisií sa na veľké množstvo práce zatiaľ nemôžu sťažovať, pričom sami by privítali, ak by to bolo opačne.

Odhad na účasť do 15:00 h, pričom samozrejme tá môže byť rozličná v rôznych volebných miestnostiach, je zhruba 10 percent oprávnených voličov. Ak by rovnaký počet prišiel aj popoludní, znamenalo by to nárast oproti minulým voľbám, avšak bez radikálnejšieho zvýšenia počtu voličov, len ťažko presiahne 20 percent a napríklad k volebnej účasti vo voľbách do mestskej samosprávy (37 percent) sa ani zďaleka nepriblíži, pričom aj táto hodnota je stále nízka.

Reklama

Volebné miestnosti sú otvorené do 22:00 h. Viac informácií o kandidátoch a volebných okrskoch nájdete tu.

-th- Foto: -fs-

Populárne články