Connect with us

Aktuality

Vodný cirkus je bez zvierat, zato s výnimočnými artistami

Published

on

Reklama
Reklama

Predstavenie na štýl svetoznámeho Slnečného cirkusu môžu zažiť aj Piešťanci. Pri Tescu už stojí Cirkus Acquatico, v ktorom však živé zvieratá neuvidíte. O zábavu sa postarajú ľudia.

[singlepic id=33109 w=320 h=240 float=right]„Chceli sme sa pozrieť s deťmi na tulene a korytnačky, ktoré sú na plagátoch ešte pred predstavením, ale povedali nám, že zvieratá nemajú,“ napísala nám čitateľka. Jej slová potvrdila mediálna zástupkyňa cirkusu: „Program je založený na artistických vystúpeniach. Je to príbeh námorníka a vodného šaša. Námorník nepozná vodný svet, ale stretne sa so šašom, ktorý mu ho ukáže. Sú tam rôzne zvukové a svetelné efekty, ale živé zvieratá nie.“

Cirkus chce byť alternatívou pre tých, ktorí neuznávajú drezúru a držanie zvierat v zajatí. Aj preto už nie sú súčasťou predstavenia ani dva tulene, ktoré v ňom pôvodne vystupovali. V aktuálne prebiehajúcej kampani žiada o zákaz cirkusových predstavení so zvieratami aj Sloboda zvierat. „Z výchovného hľadiska cirkus vyvoláva a utvrdzuje v ľuďoch, a najmä v deťoch, nesprávne predstavy o zvieratách a o ich životných potrebách a prirodzenom správaní a zavádza nebezpečné stereotypy, že zvieratá majú cirkus rady a je pre ne zábavný,“ píše organizácia na svojom webe.

REKLAMA

Reklama

Camping Pullman - neseďte doma, príďte k nám

Počas predstavenia Cirkus Acquatico ožije v aréne asi 50-tisíc litrov vody. Diváci sa budú zabávať na pestrých kostýmoch a odvážnych kúskoch troch desiatok akrobatov z Talianska, Španielska, Argentíny aj z Číny.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=cc0g9yBoKBE[/youtube]

[nggallery id=1817]

Text: M. Palkovič Foto: T. Hudcovič a M. Palkovič

Populárne články