Connect with us

Aktuality

Vodnopólisti prejavili záujem o dlhodobý prenájom Evy

Published

on

Reklama
Reklama

Športový klub chce investovať do kúpaliska, ktoré už roky prevádzkuje počas letnej sezóny.
Vďaka teplej vode môže vonkajší bazén fungovať aj osem mesiacov v roku.

[singlepic id=14175 w=520 h=340 float=center]

 

Slovenské liečebné kúpele Piešťany ponúkli Evu na prenájom radnici na 30 rokov už v polovici minulého roka. Poslancov o tom vtedy informoval primátor Remo Cicutto. Členovia mestskej rady podľa jeho slov označili ponuku, ktorá zahŕňala celý areál vrátane tenisových dvorcov, za zaujímavú. Nájomné malo byť iba symbolické. „Napriek tomu dokončíme proces, ktorý je rozbehnutý v súvislosti so stavbou nového bazéna. Uvidíme či budeme výstavbu schopní finančne zabezpečiť. V prípade, že nie, máme otvorené dvere na riešenie kúpania v Piešťanoch cez Slovenské liečebné kúpele (SLK),“ uviedol začiatkom júna 2012 primátor. Neskôr sa už na mestskom zastupiteľstve o tejto ponuke nehovorilo.

Reklama

REKLAMA

fitness sity dieta

O dlhodobý prenájom kúpaliska má už dlhší čas záujem Klub vodného póla Kúpele Piešťany. O ponuke vodnopólistov investovať  do Evy, ktorá je majetkom kúpeľov, malo minulý týždeň hovoriť  Valné zhromaždenie SLK Piešťany.  Vedenie kúpeľov odmietlo na otázky ohľadom záujmu o dlhodobý prenájom odpovedať.

Eva býva v posledných rokoch otvorená počas letnej sezóny vďaka iniciatíve členov Klubu vodného póla Kúpele Piešťany. Na fungovanie prispieva dotáciami radnica. Návštevnosť je vysoká a bazén využívajú mimo otváracích hodín na tréningy tunajšie športové kluby. Najväčšou výhodou kúpaliska je voda, ktorú netreba zohrievať. To znižuje energetickú náročnosť prevádzky.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články