Úvod Aktuality Vodiči boli počas Dušičiek ohľaduplnejší, počet nehôd klesol medziročne o 35 prípadov

Vodiči boli počas Dušičiek ohľaduplnejší, počet nehôd klesol medziročne o 35 prípadov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Počas uplynulých sviatočných dní v čase od 28. októbra do 2. novembra zaznamenala polícia na cestách 217 dopravných nehôd, čo je o 35 menej ako za rovnaké obdobie v roku 2015 large iPhone attachments. Víkendové nehody si vyžiadali 84 ľahko zranených osôb, 14 ľudí vyviazlo s ťažkými zraneniami a štyria ľudia počas nehôd prišli o život pdf 소설 다운로드. Polícia pripomína, že kratšie jesenné dni a menej jasného denného svetla, rovnako aj veterné a daždivé počasie vplývajú na vnímanie a pozornosť účastníkov cestnej premávky a často sú príčinami tragických dopravných nehôd medical certificate.

Poveternostné vplyvy

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Dážď, mrholenie, hmly a zníženie teploty výrazne limitujú adhézne podmienky na vozovke Windows 7 illegal download. Dochádza vtedy k zníženiu valivého a klzného odporu pneumatík na vozovke, a tým aj k predĺženiu brzdnej dráhy vozidla, ako aj strate stability vozidla na vozovke 중국어 성경 다운로드.

Napríklad celková brzdná dráha vozidla pohybujúceho sa rýchlosťou 50 km/h:
– na suchom asfalte 24 až 25 m,
– na mokrom asfalte 30 až 31 m,
– na zablatenej vozovke 46 až 47 m,
– a na snehu 63 až 64 m,
(zvyšovaním rýchlosti dochádza ku geometrickému nárastu dĺžky týchto vzdialeností) 웹캠 드라이버 다운로드.

-TS Martin Wäldl oddelenie komunikácie a prevencie kancelária prezidenta Policajného zboru/Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

REKLAMA