Connect with us

Aktuality

Vo veku 95 rokov zomrel sir Bernard Schreier

Published

on

Reklama
Reklama

Predseda predstavenstva spoločnosti Danubius Hotels zomrel údajne počas uplynulého víkendu. Správu potvrdilo niekoľko zdrojov, materská firma Slovenský liečebných kúpeľov Piešťany a. s. k tomu zatiaľ stanovisko neposkytla.

[singlepic id=35144 w=320 h=240 float=left] Sir Bernard Schreier sa narodil v marci 1918 na území dnešného Rakúska. Ako 21-ročný odišiel do Palestíny a po II. svetovej vojne sa usadil vo Veľkej Británii. Najprv pôsobil ako inžinier na cestných stavbách, neskôr založil firmu CP Holdings Ltd. V roku 2000 ho kráľovná Alžbeta II. povýšila do šľachtického stavu. O štyri roky neskôr mu Prezident Slovenskej republiky Rudolf Schuster udelil štátne vyznamenanie Rad Bieleho dvojkríža III. triedy.

„Vo vzťahu ku Slovensku sa Sir Bernard Schreier prejavil svojím pozitívnym rozhodnutím investovať prostredníctvom CP Holding Ltd. do rozvoja Slovenských liečebných kúpeľov v Piešťanoch. Slovenská strana vysoko hodnotí, že jeho záujem o Slovensko sa striktne neobmedzuje len na túto oblasť, ale že prerástol v hlbší, úprimný a priateľský postoj k celej našej krajine,“ píše sa v zdôvodnení udelenia Radu Bieleho dvojkríža.

Spoločnosti Danubius Hotel Group sa stala hlavným akcionárom Slovenských liečebných kúpeľov a. s. v roku 2002.

Reklama

Aktualizované (4. júna 2013 o 12.20 h): Správu o úmrtí Bernarda Schreiera potvrdil maďarský finančný server portfolio.hu.

Aktualizované (4. júna 2013 o 17.45 h): „S veľkým zármutkom oznamujeme, že Sir Bernard Schreier nás v pokoji opustil, keď po krátkej chorobe zomrel v sobotu, dňa 1. júna 2013.

V tomto smutnom čase sme všetci v spoločnosti Danubius v našich myšlienkach s jeho rodinou. Sir Bernard bol predsedom predstavenstva spoločnosti Danubius Hotels Group (Danubius) od roku 1996 a viedol rozmach spoločnosti v Maďarsku a neskôr aj v ďalších krajinách strednej Európy, čím z nej vybudoval popredného majiteľa a prevádzkovateľa kúpeľných hotelov v Európe.

Sir Bernard bol aj predsedom predstavenstva spoločnosti CP Holdings Limited (CP), majoritného vlastníka spoločnosti Danubius.

V aktivitách spoločnosti CP a rodiny Schreierovcov v spoločnosti Danubius bude pokračovať jeho dcéra, pani Iris Gibbor, jeho vnuk, pán Alexei Schreier a pán Robert Levy, členovia predstavenstiev spoločností CP a Danubius,“ píše sa v stanovisku spoločnosti Slovenské liečebné kúpele Piešťany a. s.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články