Connect with us

Aktuality

Video: Na Lodenici včera horelo. Obľúbená rekreačná lokalita dostala ďalší šrám

V sobotu 9. marca večer zasahovali hasiči na piešťanskej Lodenici, keď horel drevený objekt vedľa parkoviska v blízkosti pivovaru. Stavba stála na pozemku, ktorý spravuje Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. Podobne už dávnejšie vyhoreli aj vedľajšie unimobunky, kde boli izby a toalety.

Published

on

Reklama

 

Okraj areálu niekdajšieho kempu vo vlastníctve štátu je roky škrvnou v obľúbenej rekreačnej časti Piešťan. Štát sa o svoj majetok príliš nestará, a tak sa stal útočiskom pre ľudí bez domova. Či boli aj za sobotňajším požiarom zatiaľ nie je známe.

Reklama

Hasiči dostali hlásenie o v sobotu večer. Ich zásah nahrali ľudia, ktorí boli na mieste. Bližšie informácie o zásahu prinesieme po vyjadrení predstaviteľov Hasičského a záchranného zboru.

 

Reklama

Ďalšie video zachytáva oheň ešte pred príchodom hasičov.

Tí sa museli vrátiť na miesto aj dnes ráno, keďže silný vietor rozdúchaval opäť zhorenisko drevenej stavby a začal z nej opäť stúpať dym.

Aktualizované 11.3.2024 o 15:00 h – Vyjadrenie hovorkyne KR HaZZ v Trnave Leny Košťálovej: „V sobotu (9. marca 2024) po 20-tej hodine zasahovali hasiči z Piešťan pri požiari opustenej unimobunky v rekreačnej oblasti Lodenica v Piešťanoch. Po príjazde hasičskej jednotky na miesto udalosti bolo zistené, že sa požiar nachádzal v 3. fáze horenia. Zasahujúci príslušníci vnikli do horiaceho objektu, kde vykonali likvidačné práce za súčasného rozoberania konštrukcie objektu. Pri udalosti neprišlo k zraneniu žiadnej osoby. Celkovo zasahovalo 5 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s 2 kusmi hasičskej techniky. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. O deň neskôr (10. marec 2024) po 9-tej hodine prišlo k samovznieteniu zhoreného objektu. Po vykonanom prieskume bolo zistené, že prišlo k dymeniu v ľavej časti unimobunky. Príslušníci použili na lokalizáciu 1x vysokotlakový prúd. Pomocou ručného náradia bola časť konštrukcie rozobraná a postupne uhášaná.“

Ako sme písali v januári tohto roka, lokalita, ktorá má byť lákadlom pre domácich i turistov, pripomína skôr bojisko. Takto vyzerajú po predošlom požiari unimobunky stojace v tesnej blízkosti včerajšieho požiaroviska.

 

Ministerstvo vnútra SR ako správca tohto nehnuteľného majetku štátu sa vyjadrilo, že areál bývalého kempu bol vyhlásený za prebytočný. „Vzhľadom na vyhlásenú prebytočnosť vykonávame len nevyhnutné zabezpečenie a údržbu,“ uvidelo začiatkom roka tlačové oddelenie ministerstva.

Zároveň potvrdilo, že medzi Mestom Piešťany a ministerstvom vnútra prebiehajú rokovania o prevode vlastníctva tohto areálu. Na februárovom rokovaní mestského zastupiteľstva poslanci schválili možné využitia priestoru v kempe, s ktorými mali ísť predstavitelia samosprávy na rokovania. Či sa už uskutočnili, zatiaľ nie je známe, ale verejne o nich vedenie mesta neinformovalo.

-th- Foto: -pd- Video: -pi-, -pd-

Súvisiace články: Časť rekreačnej zóny Lodenica pripomína skôr bojisko. Ministerstvo hovorí, že s majetkom nakladá v súlade so zákonom

Populárne články