Úvod Aktuality Videli ste už metlobal? Dnes v Mestskom parku máte príležitosť

Videli ste už metlobal? Dnes v Mestskom parku máte príležitosť

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Dnes v sobotu 12. mája sa od 9:30 h v Mestskom parku koná skaustký metlobalový turnaj. Tento šport určite nie je neznámou pre priaznivcov Harry Potrera oz report. Pre ostatných malé vysvetlenie, čo to vlastne metlobal je.


Hra je tiež známa ako muklovský metlobal (muggle quidditch), aby bola odlíšená od fiktívnej hry z Harryho Pottera, pretože samozrejme nezahŕňa magické prvky, ako sú lietajúce metly a začarované lopty body has returned. Na vysvetlenie v Harry Potter vesmíre je „mukel“ človek, ktorý nie je schopný čarovať.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Muklovský metlobal hrajú na ihrisku sedemčlenné družstvá, pričom ďalší hráči sú pripravení na striedanie, a súčasťou tímu musia byť aj dievčatá Eclipse sts. Ihrisko, na ktorom sa hrá, má oválny tvar a na oboch koncoch sa nachádzajú tri obruče v rozličných výškach. Cieľom je streliť čo najviac gólov prehodením lopty cez obruče a získať tak viac bodov ako súper, samozrejme hráč musí pri tom sedieť na svojej metle Ied the singer. Každé jedno skórovanie je za desať bodov. Hrá sa do chytenia zlatej stely – golden snitch, kedy sa končí zápas, alebo do vypršania časového limitu zápasu.Zúčastniť sa môžu hráči každého veku King of Fine Gems. Podmienkou je, aby družstvo bolo zložené z chlapcov aj dievčat, minimálne 7 členov v tíme.

REKLAMA