Connect with us

Aktuality

Vianočné trhy budú tento rok na dvoch miestach

V piatok 24. novembra slávnostne rozsvietia vianočný stromček na Winterovej ulici. O zapnutie osvetlenia vianočného stromčeka sa tradične postará primátor Piešťan, pričom udalosť obohatia svojimi vystúpeniami žiaci Základnej umeleckej školy Piešťany. Týmto dňom odštartujú aj Vianočné trhy na piešťanskej pešej zóne. Nebudú však jediné. Trhy rovnako pripravujú Kúpele Piešťany a budú sa konať v rovnakom termíne od 24. novembra do 1. januára.

Published

on

Reklama

Rozsvietenie približne 40 ročnej jedle srienistej s majestátnou výškou približne 18 metrov je naplánované na 16.00 hod. „Spolu s rozsvietením stromčeka a vianočnej výzdoby sa v meste začínajú aj vianočné trhy. Organizátor aj tento rok ponúkne návštevníkom trhov množstvo koncertov. Počas najbližšieho víkendu sa trhovníci môžu tešiť na hudobné skupiny Avenue, Borovienku, Claudia’s Choice, M plus M, či na spevákov Andreja Depeša a speváčku Nika Barlak,“ informovalo Mesto Piešťany na svojej webovej stránke.

Vianočný stromček rozsvietia aj pri Kostole Krista Kráľa v Kocuriciach. Udalosť je naplánovaná na sobotu 25. novembra 2023 o 16.00 hod. „Nasledovať bude pásmo adventných a vianočných piesní v podaní Petra Kozela. Na toto podujatie pozývame nielen obyvateľov Kocuríc, ale aj Piešťan,“ informovala samospráva.

Reklama

Vianočné trhy na Kúpeľnom ostrove sa budú konať pred kúpeľným domom Irma. Podľa informácií Kúpeľov Piešťany návštevníkov čakajú stánky s tradičnými vianočnými dobrotami, stánky slovenských remeselníkov, kontaktná minifarma so živými zvieratkami, rozprávkový kolotoč pre najmenších, čarovné sane na fotenie, nádherná sviatočná výzdoba ostrova a údajne veľkolepý vianočný stromček.

-red- Zdroj: Mesto Piešťany, Kúpele Piešťany Ilustr. foto: lt

Reklama

Populárne články