Connect with us

Aktuality

Verejné svetlenie v Piešťanoch bude pre úsporné opatrenia stlmené

Pouličné lampy budú v Piešťanoch kvôli šetreniu financií svietiť len v tretinovom množstve. Mesto sa však do úplnej tmy neponorí, informovala včera piešťanská radnica, potom čo obyvatelia zaznamenali v pondelok viacero tmavých ulíc.

Published

on

Reklama
Reklama

„Zníženie intenzity osvetlenia mestských pouličných lámp sa dotkne takmer každej ulice. Plne osvetlené naďalej zostanú iba hlavné ťahy – ulice Bratislavská, Krajinská a Žilinská cesta. Zvyšné ulice v meste budú osvetlené iba v jednej tretine. Extrémne vysoké ceny plynu a elektrickej energie prinútili prevádzkovateľa verejného osvetlenia – Služby mesta Piešťany pristúpiť k čiastočnému odpojeniu verejného osvetlenia,“ informovala samospráva v tlačovej správe.

„Zmena svietenia od pondelka 19. septembra je v skúšobnom období, kedy technici Služieb mesta Piešťany preverujú, ktoré rozvádzače je možné zapojiť do tohto systému. Ak dôjde k zhasnutiu celej ulice, upozorňujeme, že ide o poruchu alebo technický zlý stav verejného osvetlenia. Toto budeme postupne opravovať, aby došlo k svieteniu „každej tretej lampy“ – tretiny osvetlenia danej ulice. Niektoré ulice budú svietiť vzhľadom k technickému prevedeniu celé,“ upresnila Hana Dupkaničová, riaditeľka Služieb mesta Piešťany.

Čiastočné odpojenie verejného osvetlenia je reakciou na nedostatok finančných zdrojov spôsobený nárastom cien za energie o desaťnásobok.

„Pri kolísaní enormne vysokých cien energií nevieme zaručiť, že ide o dostatočné riešenie. Snažíme sa predísť situácii, kedy dodávateľ elektrickej energie pristúpi k odpojeniu odberných miest po neuhradení faktúr,“ dodáva Hana Dupkaničová, riaditeľka Služieb mesta Piešťany.

Reklama

V Piešťanoch už pre nedostatok financií nesvieti lávka na Krajinskom moste, parkovisko pri zimnom štadióne, cintoríny či Lido. Kolonádový most svieti aktuálne iba z jednej tretiny. Podľa pred časom medializovaných informácií vzrástli piešťanskej samospráve náklady na elektrinu v súvislosti s jej zdražením o 400-tisíc eur.

TS Mesto Piešťany / red Foto: Zuzana Sju Szokeová

Populárne články