Úvod Aktuality Verejná kontrola miestnej samosprávy – ako na to?

Verejná kontrola miestnej samosprávy – ako na to?

REKLAMA
Mlyny

Iniciatíva Piešťanský okruh a Transparency International Slovensko organizujú prednášku a diskusiu na tému Verejná kontrola miestnej samosprávy. Ak chcete vedieť  aké nástroje majú aktívni občania na kontrolu samosprávy zapíšte si do kalendára 13. december.

Piešťany sa dostali v uplynulom období do povedomia aj vďaka výrokom vedúceho právneho oddelenia MsÚ v Piešťanoch, ktorý hovoril, že zo slova transparentnosť sa mu zdvíha žalúdok. Podľa neho čo je zákonné je aj transparentné.

Linea Kryo

Občania často nemajú úplne jasno, aké majú možnosti pri kontrole miestnej samosprávy a mnoho ráz ani vedomosti o jej fungovaní. Iniciatíva aktívnych Piešťancov Piešťanský okruh v spolupráci s Transparency International Slovensko pripravili na štvrtok 13. decembra o 17:30 h komunitnom centre ŽiWell prednášku a diskusiu na tému kontroly miestnej samosprávy.

Ako byť otvorený voči verejnej kontrole a zapojiť ľudí do rozhodovania, bude hovoriť  Michal Piško, programový koordinátor TIS. Legislatívne nástroje pre aktívnych občanov od Zákona o slobodnom prístupe k informáciám až po zákony o verejnom obstarávaní či majetku obcí, priblíži Oliver Fecsu, právnik TIS. Po prednáškach bude nasledovať diskusia. Vstup je voľný.

-red-

REKLAMA