Connect with us

Aktuality

Verejná kontrola miestnej samosprávy – ako na to?

Published

on

Reklama
Reklama

Iniciatíva Piešťanský okruh a Transparency International Slovensko organizujú prednášku a diskusiu na tému Verejná kontrola miestnej samosprávy. Ak chcete vedieť  aké nástroje majú aktívni občania na kontrolu samosprávy zapíšte si do kalendára 13. december.

Piešťany sa dostali v uplynulom období do povedomia aj vďaka výrokom vedúceho právneho oddelenia MsÚ v Piešťanoch, ktorý hovoril, že zo slova transparentnosť sa mu zdvíha žalúdok. Podľa neho čo je zákonné je aj transparentné.

Občania často nemajú úplne jasno, aké majú možnosti pri kontrole miestnej samosprávy a mnoho ráz ani vedomosti o jej fungovaní. Iniciatíva aktívnych Piešťancov Piešťanský okruh v spolupráci s Transparency International Slovensko pripravili na štvrtok 13. decembra o 17:30 h komunitnom centre ŽiWell prednášku a diskusiu na tému kontroly miestnej samosprávy.

Ako byť otvorený voči verejnej kontrole a zapojiť ľudí do rozhodovania, bude hovoriť  Michal Piško, programový koordinátor TIS. Legislatívne nástroje pre aktívnych občanov od Zákona o slobodnom prístupe k informáciám až po zákony o verejnom obstarávaní či majetku obcí, priblíži Oliver Fecsu, právnik TIS. Po prednáškach bude nasledovať diskusia. Vstup je voľný.

Reklama

-red-

Populárne články