Connect with us

Aktuality

Veľký požiar reštaurácie v Červeníku. Škody v státisícoch eur

V piatok 2. februára krátko pred deviatou hodinou ráno nahlásili hasičom požiar reštaurácie v obci Červeník. Zasahovalo pri ňom viac ako 40 hasičov. Podľa aktuálnych informácií sa priame škody odhadujú na štyristotisíc eur.

Published

on

Reklama

„Na miesto udalosti bolo postupne vyslaných viac ako 22 príslušníkov HaZZ z hasičských staníc Hlohovec, Piešťany, Trnava a Trenčín a viac ako 20 dobrovoľných hasičov z dobrovoľných hasičských zborov obcí Veľké Kostoľany, Bučany, Drahovce, Leopoldov, Madunice a mesta Vrbové. Celkovo bolo nasadených 14 kusov hasičskej techniky,“ informovali predstavitelia Hasičského a záchranného zboru.

Hasiči po príchode na miesto zistili, že plamene zachvátili interiér budovy. Po ich príchode sa už v budove nenachádzali žiadne osoby. Svedkovia podľa medializovaných informácií uvádzajú, že počuli niečo ako výbuch.

Reklama

Požiar sa podarilo zlikvidovať o 16:30 takže s ním hasiči bojovali sedem a pol hodiny. Našťastie pri ňom nedošlo k žiadnemu zraneniu.

Reklama

„Následkom požiaru vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na sumu 400 000 eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Na miesto udalosti bol privolaný zisťovateľ príčin vzniku požiarov a expertízna skupina z Požiarno-technického a expertízneho ústavu v Bratislave,“ informovali hasiči.

-red- Zdroj: Hasičský a záchranný zbor Foto: HaZZ, DHZM Vrbové

Populárne články