Connect with us

Aktuality

AKTUALIZOVANÉ: Veľkopek nahlásil hromadné prepúšťanie

Published

on

Reklama

Úrad práce potvrdil, že jedna z piešťanských firiem oznámila zámer prepustiť 169 zamestnancov. Podľa zatiaľ nepotvrdených informácií ide o Veľkopek.

[singlepic id=43302 w=320 h=240 float=left] „Dnes bolo oficiálne nahlásené hromadné prepúšťanie. Ide o spoločnosť, ktorá sídli v Piešťanoch. Má viac ako 170 kmeňových zamestnancov, hromadné prepúšťanie sa dotkne 169 z nich,“ uviedol Miloš Tamajka, riaditeľ Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Piešťany. Informáciu, že ide o Veľkopek odmietol potvrdiť, nakoľko mu to nedovoľuje zákon.

Reklama

„Nahlásenie musí spĺňať určité procesné postupy, zatiaľ neboli dodržané,“ pokračoval a dodal, že úrad čaká na dodržanie všetkých formalít zo strany nemenovanej spoločnosti. „Od toho dňa začne plynúť 30 dňová lehota a po nich môžu začať prepúšťať. Bude to prepúšťanie s výpovednou lehotou jeden až tri mesiace, podľa odrobených rokov,“ vysvetlil Miloš Tamajka.

K možnosti opätovného zamestnania prepustených pracovníkov povedal: „Na budúci týždeň budeme mať stretnutie so zamestnávateľom, ktorý plánuje prijať 20-30 zamestnancov v danom sektore. Zisťujeme aj možnosti v iných regiónoch.“

Reklama

AKTUALIZOVANÉ (31. mája o 11.05 h): „Spoločnosť PENAM SLOVAKIA, a.s. zatvorí od 1. 9. 2013 pekáreň VEĽKOPEK, a.s. Dôvodom tohto neľahkého rozhodnutia je dlhodobo nepriaznivá situácia na pekárenskom trhu na Slovensku a nevyťažená kapacita tejto pekárne,“ píše sa v tlačove správe, ktorú dnes spoločnosť uverejnila na svojom webe.

„Je nám veľmi ľúto vzniknutej situácie, ale nemá iné riešenie. Z dlhodobého hľadiska bol chod pekárne nerentabilný, a preto bola jej prevádzka trvalo neudržateľná. Produkcia z pekárne bude presunutá do iných prevádzok v rámci PENAM SLOVAKIA. Časť zamestnancov bude prevedená na inú prácu v iných pekárňach v rámci skupiny,“ píše sa ďalej v správe.

Zástupcovia spoločnosti ďalej dodávajú, že robia všetky kroky, ktoré stanovuje legislatíva a odchádzajúcim zamestnancom sa snažia vyjsť v ústrety. Na odberateľov nebude mať podľa ich vyjarenia zatvorenie pekárne žiadny dopad.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články