Connect with us

Aktuality

Včerajšia noc bola plná očarujúceho svetla, rozžiarilo nielen detské tváre

Published

on

Reklama

Noc svetiel prilákala svojou magickou atmosférou v sobotu 8. októbra do večerných ulíc stovky ľudí. Hudobný pavilón a Mestský park ponúkol bohatý program a rôzne nápadité svetelné inštalácie, ktoré spravili radosť nielen deťom, ale aj ich rodičom. Na pódiu vystúpili Vrbovskí víťazi a zoskupenie Inspinia NIGHT SKY, ktorého členovia predviedli UV i ohňovú šou. Materské centrum Úsmev pripravilo pre obyvateľov a návštevníkov Piešťan ďalšie podujatie, na ktoré budú všetci zúčastnení určite ešte dlho spomínať.

IMG_9526_resize

Reklama

Hudobný pavilón a priľahlé okolie zaplnili krátko po šiestej hodine davy ľudí. Koncert Vrbovských víťazov, teda bratskej dvojice Jobusovcov hrajúcich na bizarné nástroje vyrobené z kadečoho, zabavil celé hľadisko. Okrem dobrej nálady však rozdávali aj svoju typickú dobrosrdečnosť. Po ich vystúpení si slovo zobrala Inspinia NIGHT SKY, ktorej zoskupenie predviedlo UV šou s rôznymi pomôckami. Vo vzduchu vďaka nim vznikali rôzne nápisy i obrazce vytvorené len za pomoci svetla a prítomní diváci s napätím sledovali čo prinesie ďalšia časť vystúpenia.

IMG_9644_resize

Reklama

IMG_9460_resizePo vystúpeniach nasledoval tradičný sprievod, počas ktorého mohli ľudia obdivovať rozžiarený Hotel Slovan, ale aj množstvo rozmanitých atrakcií. Účastníci narazili v Mestkom parku napríklad na živé sochy, svetelné inštalácie, medzi ktorými vynikala loď, ale aj ulička zo svietiacich dáždnikov i rozžiarená priehľadná pologuľa. Podujatie zavŕšila ohňová šou, ktorú predviedli členovia zoskupenia Inspinia NIGHT SKY.

IMG_9855_resize

IMG_9928_resizePodujatie sa konalo vďaka podpore partnerov, ktorými sú Mesto Piešťany, Magna Energia, Trnavský samosprávny kraj, Mestské kultúrne stredisko Piešťany, Služby mesta Piešťany, VAC, OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, Respect, On Semiconductor, Slovenská chránená dielňa. Podujatie mediálne podporili PNky.sk, zpiestan.sk, Piešťanský týždeň.

-lt/Foto: lt a vv-

Populárne články