Úvod Aktuality Vážska cyklotrasa – prvých 13 km oficiálne otvoria koncom mája

Vážska cyklotrasa – prvých 13 km oficiálne otvoria koncom mája

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Prvý úsek Vážskej cyklotrasy z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom slávnostne otvoria v piatok 25. mája od 14:00 h. Pripravený je kultúrny program i spoločná jazda z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom 스쿨버스 해킹툴 다운로드. Vážska cyklotrasa v Trenčianskom samosprávnom kraji má mať celkovo 100 km, teraz oficiálne otvoria prvých trinásť.

„Od roku 2014 Trenčiansky samosprávny kraj intenzívne pracuje na príprave výstavby najväčšieho župného projektu vôbec World of Warships Asia. Ide o výstavbu 100 kilometrov dlhej Vážskej cyklotrasy, ktorá povedie bezpečne, segregovane od motorovej dopravy, naprieč celým Trenčianskym samosprávnym krajom origin 6.0 다운로드. Po rokoch príprav sa postupne darí napĺňať čiastkové ciele projektu a budovať prvé úseky cyklotrasy. Stavbu 100 km unikátu, ktorý povedie z juhu kraja na jeho sever, župa rozdelila na 8 etáp,“ informovali v tlačovej správe zástupcovia TSK TouduTu.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza burger

„S hrdosťou  môžeme konštatovať, že prvý úsek Vážskej cyklotrasy je takmer hotový. Trenčiansky samosprávny kraj preto pozýva nielen cyklistickú verejnosť, ale aj korčuliarov, kolobežkárov, chodcov či bežcov, psičkárov, rodiny s deťmi, malých, veľkých, aj tých skôr narodených, aby prišli v piatok 25 온 디스크 무제한 다운로드. mája 2018 prvý úsek cyklotrasy slávnostne otvoriť. Všetkých srdečne privítame o 14.00 h priamo na cyklotrase v obci Horná Streda, aby sme hromadnou prvou jazdou po cyklotrase v smere na Nové Mesto nad Váhom cyklotrasu symbolicky odovzdali širokej verejnosti. Na slávnostnom otvorení v obci Horná Streda nebude chýbať kultúrny program, symbolické odhalenie tabule na cyklotrase, no ani občerstvenie a v neposlednom rade významní hostia, cyklisti, a cyklistické zoskupenia Flower Than Young Iceland. Príde autor myšlienky cyklotrasy vedúcej naprieč celým krajom župan Jaroslav Baška, národný cyklokoordinátor Peter Kľučka, zástupcovia obcí, ktoré cyklotrasa spája, ako aj zamestnávatelia a firmy, ktoré sa na trase cyklotrasy nachádzajú,“ pozývajú predstavitelia kraja yinyuetai 다운로드.

Príchod po cyklotrase do Nového Mesta nad Váhom sa očakáva o 15.30 h, kde bude o tomto čase na Kočovskej ceste pri moste ponad Biskupický kanál pripravený ďalší kultúrny program, vecné ceny i občerstvenie 베이비드라이버 자막 다운로드.

Fakty o cyklotrase medzi obcou Horná Streda a mestom Nové Mesto nad Váhom:

 • cyklotrasa dosahuje dĺžku 13,4 km
 • náklady na jej výstavbu predstavujú 3,7 mil Download chrome photo batches. €
 • samotnú výstavbu realizovala spoločnosť STRABAG, s. r. o.
  výstavba začala v novembri 2017, cyklotrasa bola dokončená v máji 2018
 • ide o prvý úsek z ôsmich častí Vážskej cyklotrasy
 • cyklotrasa priamo spája katastrálne územia 4 obcí (Horná Streda, Brunovce, Potvorice, Považany) s mestom Nové Mesto nad Váhom
  jej súčasťou sú aj dve zastrešené odpočívacie plochy
 • povrch cyklotrasy je vytvorený zo špeciálneho povrchu, priaznivého aj pre korčuliarov
 • na trase tejto cyklotrasy a v jej blízkom okolí sídli približne 20 regionálnych zamestnávateľov, firiem a spoločností
 • na výstavbu cyklotrasy sa použilo 9 tis 안드로이드 웹뷰 이미지 다운로드. ton asfaltu a 6 tis. ton betónových konštrukcií
 • cyklotrasa je absolútne segregovaná od motorovej dopravy
  o názve cyklotrasy rozhoduje verejnosť, a to až do 22. mája 2018, dokedy má možnosť posielať návrh nového mena pre cyklotrasu na Trenčiansky samosprávny kraj. Od 23. mája 2018 bude na webovom sídle TSK prebiehať verejné hlasovanie, z ktorého nový názov cyklotrasy napokon vzíde.

Zdroj: TS TSK/red

REKLAMA