Connect with us

Aktuality

Vandal poškodil ďakovnú tabuľu extrémistickými nápismi

Published

on

Reklama
Reklama

Kolokruh patrí k najvyužívanejším miestam k tráveniu voľného času v Piešťanoch a každý deň láka nielen cyklistov a korčuliarov, ale aj k peším prechádzkam. Za iniciatívou vedúcou k jeho výstavbe stojí nezisková organizácia ProPolis, ktorá ho v spolupráci s partnermi realizovala v rokoch 2001 až 2009. Na začiatku trasy pri Krajinskom moste stojí ďakovná tabuľa, ktorá bola poškodená viacerými prejavmi rasovej a náboženskej neznášanlivosti, na čo našu redakciu v uplynulom týždni upozornila čitateľka. Text aj mená 107 donorov totiž počmáral a poškriabal neznámy vandal hákovými krížmi a ďalšími extrémistickými nápismi. Ťažko odhadnúť aké boli úmysly páchateľa, ktorý sa rozhodol za „biele Piešťany“ bojovať práve vandalizmom.

„Vážení spoluobčania, vážení návštevníci mesta, vážení partneri v projekte. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k budovaniu KOLOKRUHu. Tých, ktorí prispeli finančne a nám to oznámili, s úctou zverejňujeme a veríme, že aj ďalších budeme priebežne zverejňovať na tomto mieste. Osobitne však Ďakujeme Mestu Piešťany a Povodiu Váhu – odštepný závod SVP š.p.,“ znie ďakovný text neziskovej organizácie ProPolis pri Krajinskom moste. 

Juden raus, White PN, 88, hákové kríže a ďalšie slová i symboly, aj týmto spôsobom sa vandal rozhodol „poďakovať“ iniciátorom a prispievateľom výstavby Kolokruhu. Poškodenie tabule, ktorá upozorňuje na vybudovanie jednej z najvyužívanejších voľnočasových lokalít, nemusí zostať nepotrestané. Ak máte informácie o podozrivom správaní v jej blízkosti kontaktujte políciu na čísle 158, prípadne priamo na Obvodnom oddelení Policajného zboru v Piešťanoch.-lt/Zdroj: čitateľka, ProPolis n.o./Foto: lt-

Reklama

Populárne články