Connect with us

Aktuality

V Úsmeve mimoriadny prázdninový kurz hudobnej školy

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanské Materské centrum Úsmev pripravuje pre deti počas prázdnin mimoriadny hudobný kurz Hudobnej školy YAMAHA. Deti, ktoré sú odmalička hudobne rozvíjané získavajú okrem radosti z hudby aj predpoklady k rozvoju ich poznávacích schopností.

[singlepic id=31946 w=320 h=240 float=left]V kojeneckom veku vedie počúvanie hudby a „hudobné brebtanie“ piesní k intenzívnemu prepájaniu siete nervových buniek v mozgu. Pri intenzívnom a aktívnom prežívaní hudby zvládajú deti v tomto veku hudobnú komunikáciu ako svoju druhú materinskú reč. Vo veku od 4 do 5 rokov dochádza u detí k výraznému rozšíreniu slovnej zásoby. To je doba, kedy majú ideálne predpoklady k pochopeniu hudobných vzťahov a súvislostí. Neoceniteľným vedľajším efektom je skutočnosť, že spoločným „muzicírováním“ dochádza k neporovnateľne výraznejšiemu rozvoju sociálnych schopností a vzťahov.

[singlepic id=31945 w=320 h=240 float=right]Ak teda máte záujem, v materskom centre vás čakajú v 3., 4., 10. a 11. júla. „Prísť môžu všetci, ktorí majú záujem, nie len detičky, ktoré navštevovali HŠ Yamaha predtým. Predpokladaný vek je asi od 2 rokov. Zídeme sa na dopoludnie od 9.00 – 12.00 hod.,  prípadne podľa záujmu popoludní,“ informovala Dáša Dzurechová z MC Úsmev.

Deti sa každý deň  v priebehu 3 hodín naučia piesne, básne k jednotlivým témam, vyskúšajú si tvorivé dielničky a ak bude dobré počasie pripravené sú aj aktivity vonku.  Prihlásiť sa môžete v materskon centre alebo telefonicky 0948 537 157, kde získate aj viac informácií.

Reklama

Autor: mc Foto: Materské centrum Úsmev

Populárne články