Connect with us

Aktuality

V Trnavskom kraji pod vplyvom alkoholu 13 vodičov a 36 cyklistov

Published

on

Reklama
Reklama

V 31. týždni evidovala polícia v Trnavskom kraji 24 dopravných nehôd, 1 osoba bola usmrtená, 3 osoby boli ťažko zranené a 13 sa zranilo ľahko. V rámci kraja odhalili strážcovia zákona v 49 prípadoch požitie alkoholu, pričom pod vplyvom šoférovalo trinásť vodičov motorových vozidiel a v 36 cyklistov. V rámci Okresného riaditeľstva Policajného zboru Trnava, ktoré združuje okresy Trnava, Piešťany a Hlohovec, bol zistený alkohol u 17 vodičov, z toho bolo 8 vodičov motorových vozidiel a 9 cyklistov.

Polícia (2)

„Alkohol spôsobil aj dopravné nehody, hneď v piatok 5. augusta po 18:00 došlo k dvom nehodám pod vplyvom alkoholu v okrese Hlohovec. Prvá sa stala o 18:30, na ceste tretej triedy medzi obcami Horné Trhovište a Horné Otrokovce. 20-ročný vodič Škody Superb z Horných Otrokoviec neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a ostatným okolnostiam. Autom vyšiel vpravo mimo vozovku, následne sa snažil vrátiť späť do jazdného pruhu, pričom sa prevrátil na strechu. Vodič sa pri nehode zranil, jeho spolujazdec bol jednorazovo ošetrený. Vodičovi bola odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu, nakoľko bezprostredne po nehode nebol schopný vykonať dychovú skúšku. S odstupom asi dvoch hodín však nafúkal po prepočte 0,92 promile,“ uviedla Martina Kredatusová, vedúca oddelenia komunikácie a prevencie.

Už o 50 minút neskôr došlo k nehode v meste Hlohovec. 55-ročný vodič Nissanu Almera z Alekšiniec odbočoval doľava, na Námestie Sv. Michala. Nevenoval sa dostatočne riadeniu a narazil do zvodidiel na začiatku námestia, ktoré vytrhol zo zeme. Vodič sa pri nehode nezranil, na zvodidlách spôsobil škodu najmenej za 200 eur. Dychovou skúškou mu polícia zistila alkohol, po prepočte 2,02 promile.

Reklama

V sobotu 6. augusta došlo okolo 19:30 k nehode motocyklistu. Za obcou Moravany nad Váhom, pri rekreačnej oblasti Výtoky, viedol 36-ročný vodič z Moravian motocykel Suzuki 400. Podobne aj on sa plne nevenoval riadeniu vozidla, vyšiel mimo cesty vpravo. Tu na trávnatej ploche už motorku neudržal a prevrátil sa. Vodič a jeho spolujazdkyňa, o rok staršia manželka, utrpeli pri páde zranenia. Ani jeden z nich nemal na hlave ochrannú prilbu. Vodičovi bola na zistenie prítomnosti alkoholu odobratá krv, nakoľko pre zranenia nemohol vykonať dychovú skúšku.

Polícia upozorňuje vodičov, že jednou z ich povinností podľa §4 Zákona o cestnej premávke je, že nesmú požiť počas vedenia vozidla alkohol alebo inú návykovú látku a nesmú viesť vozidlo v takom čase po požití, keď sa alkohol alebo iná návyková látka môže nachádzať v ich organizme. Za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky môže vodičom hroziť odňatie slobody až na jeden rok.

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: archív-

 

Populárne články