Connect with us

Aktuality

V rebríčku najlepších lekárov sú odborníci z Piešťan

Published

on

Reklama

Súťaž Hospodárskych novín môže podľa prof. Jozefa Rovenského zmeniť vnímanie doktorov v očiach verejnosti. Fakt, že vo svojej kategórii získal najviac hlasov, prijal riaditeľ NÚRCHu podľa vlastných slov s pokorou.

[singlepic id=37700 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Traja odborníci pôsobiaci v piešťanskom Národnom ústave reumatických chorôb sa dostali do zoznamu Top lekárov Slovenska, ktorý včera zverejnili Hospodárske noviny. O nomináciách a celkovom umiestnení rozhodovali odborné spoločnosti, zástupcovia Zdravotníckych novín a napokon elektronické hlasovanie.

Reklama

Medzi špičku sa dostalo 56 lekárov. MUDr. Alena Tuchyňová, prof. MUDr. Ivan Rybár, PhD. a prof. MUDr. Jozef Rovenský, DrSc., FRCP pracujú v Piešťanoch. Všetci boli nominovaní v špecializácii reumatológia, pričom najviac hlasov dostal prof. Rovenský.

REKLAMA

„Tento úspech som prijal s pokorou,“ povedal pre PNky.sk. Reumatológia má podľa jeho slov v našom meste veľkú tradíciu. „Založil ju prof. MUDr. Štefan Siťaj, DrSc, ktorý bol zároveň zakladateľom tohto odboru na Slovensku a stál aj pri vzniku Výskumného ústavu reumatických chorôb, terajšieho NÚRCHu.“

„Jednoznačne môžem povedať, že súťaž pomohla zlepšiť vnímanie lekárov v očiach verejnosti,“ konštatoval prof. Rovenský.

Text: Martin Palkovič

Populárne články