Connect with us

Aktuality

V pivnici na Winterovej ulici našli podozrivý predmet. Museli evakuovať 15 ľudí

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanskí policajti, policajní pyrotechnici PPÚ a dve vozidlá hasičov zasahovali dnes predpoludním na Ulici Wintera v Piešťanoch, v jednej z bytových pivníc. Pre podozrenie na nájdenie výbušniny, preventívne evakuovali všetkých obyvateľov domu, ktorí sa tu aktuálne nachádzali.

„Na stálu službu volal 57 ročný muž. Na polici v pivnici našiel po otcovi neznámy predmet s označením výbuška V5-CV. Policajti s hasičmi ihneď miesto z preventívnych dôvodov uzavreli a z priestorov bytového domu a z priľahlých obchodov evakuovali asi 15 osôb, z toho 3 imobilné osoby, ktoré posadili policajti do policajných vozidiel,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.
Policajní pyrotechnici podozrivý, červený valec prehliadli a určili, že ide o výbušku V5-CV, ktorá imituje výstrel z tanku, tzv. zvukovo – zábleskový imitačný prostriedok. „Imitačná výbuška bola bez iniciátora a teda v nefunkčnom stave. Keďže si oznamovateľ nebol istý, či sa v jeho pivnici nenachádzajú ďalšie podobné kusy, policajní pyrotechnici vykonali dôkladnú prehliadku priestoru s negatívnym výsledkom,“ dodala M. Linkešová.
Zhruba po 90 minútach polícia ukončila pyrotechnickú prehliadku a obyvatelia sa mohli späť vrátiť do svojich domovov.
TS KR PZ v Trnave

Populárne články