Connect with us

Aktuality

V Piešťanoch získali podporu z participatívneho rozpočtu kraja všetky prihlásené projekty

Published

on

Reklama

V treťom ročníku participatívneho rozpočtu trnavskej župy, obyvateľky a obyvatelia v online hlasovaní, rozhodli o podpore 54 občianskych a komunitných projektov. Spolu bude rozdelených celkovo 250-tisíc eur, pričom nápady budú realizované už v tomto roku.

V piešťanskom okrese získalo podporu napokon všetkých osem projektov, ktoré boli podané. V rámci rozdelenia prostriedkov pripadajúcich na náš okres sa ušla podpora piatim projektov, avšak vďaka financiám, ktoré neboli vyčerpané v iných okresoch sa podpora poputuje i ďalším trom projektom.

Reklama

V najbližšom období tak bude zrekonštruované detské ihrisko Karibik pri Materskom centre Úsmev, ktoré v online hlasovaní získalo najviac – 1240 hlasov. V športovom areáli v správe piešťanských futbalistov sa budú realizovať dva projekty. Upravené má byť okolie ihriska plážového volejbalu, vybudovaná bude sprcha a lavičky. Vďaka prostriedkom participatívneho rozpočtu má byť ihrisko ešte rozšírené do strán a doplnené pieskom.  Len kúsok od plážového ihriska vznikne nová športová plocha pre minifutbal, ktorá bude dostupná pre všetkých záujemcov.

V areáli Elektrárne Piešťany sa bude pokračovať v realizácii záhradnej učebne so solárnou strechou. Piatym podporeným projektom je workoutové ihrisko v obci Dolný Lopašov.

Reklama

Prostriedky získa taktiež OZ Sofistica, ktoré sa venuje podpore otužovania. Realitou by sa malo stať tiež Átrium Dobrého pastiera. Ide o miesto pre deti od 3 do 6 rokov a tiež hendikepovaných dospelých z občianskeho združenia Serviam, kde sa budú učiť stíšiť, kontemplovať, či rozvíjať motoriku a syntetické myslenie. Finančné prostriedky z participatívneho rozpočtu Trnavskej župy pomôžu tiež dovybaviť Školu fotografie technikou a spotrebným materiálom, aby mali študenti možnosť realizovať rôznorodé fotografické projekty.

„Ako vyplýva z nášho motta ‚spolu tvoríme kraj‘, snažíme sa o prepájanie komunít a rozvoj občianskeho aktivizmu. S týmto zámerom sme usporiadali už tretí ročník plnohodnotného župného participatívneho rozpočtu. Obyvatelia Trnavského kraja rozhodli o finančnej podpore 54 projektov štvrťmiliónom eur. Teší ma, že v online hlasovaní odovzdali obyvatelia takmer 36-tisíc hlasov. Považujem to za dobrý znak toho, že nám spoločne záleží na zlepšovaní podmienok na život u nás,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Zoznam podporených projektov, ako aj ďalšie informácie o priebehu tretieho ročníka participatívneho rozpočtu sú k dispozícií na webovej stránke www.tvorimekraj.sk.

TS TTSK / red

Populárne články