Connect with us

Aktuality

V Piešťanoch sa stretnú odborníci na ultrazvuk z celého sveta

Published

on

Reklama

Odborníci na muskuloskeletálnu sonografiu sa z celého sveta sa stretnú v Piešťanoch. Po mestách ako Kjóto, Madrid alebo Varšava tu 18. októbra štartuje 11. ročník kongresu ISMUS (International Society for Musculoskeletal ultrasound).

[singlepic id=36220 w=520 h=340 float=center]

Reklama

Spoluorganizátorom konferencie s medzinárodnou účasťou je Inštitút fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie UCM. Na kongrese sa bude hovoriť o rôznych oblastiach medicíny – ortopédii, reumatológii, športovej medicíne, rádiológii aj chirurgii. Odborníci patriaci k svetovej špičke v muskulaskeletárnom ultrazvuku odprezentujú svoje najnovšie znalosti a tiež povedú kurzy venované diagnostike chorôb pomocou ultrazvuku.

„Konferencie sa zúčastní aj profesor ortopédie Reinhard Graf. Bol to práve on, kto zaviedol novú metódu hodnotenia vrodených dysplázií bedrového kĺbu pomocou USG,“ informoval na tlačovej konferencii Jozef Beňačka, riaditeľ Inštitútu fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie UCM. Účasť prisľúbilo 150 špecialistov z 15 európskych krajín.

Reklama

Organizátori podľa jeho slov na konferencii využijú príležitosť predstaviť mesto a kúpele Piešťany lekárom z celého sveta. Kongres ISMUS potrvá do 20. októbra.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články