Connect with us

Aktuality

V Piešťanoch sa bude dať predsa túto zimu korčuľovať. Havrani zabezpečili vlastnú ľadovú plochu

Mládežnícky hokejový klub HK Havrani je pre uzavretie zimného štadiónu v Piešťanoch stále bez vlastnej veľkej ľadovej plochy. Deti chodia trénovať do Nového Mesta nad Váhom, kde Piešťancom vyšli v ústrety, avšak aj tak by potrebovali viac ľadohodín.  Vedenie klubu preto pristúpilo k realizáciu plánu pre zabezpečenie vlastnej ľadovej plochy. Podarilo sa im získať mobilné klzisko o rozmeroch 18×36 metrov, ktoré od piatku 13. januára bude k dispozícii malým Havranom, ale i Piešťancom a ľuďom z okolia, ktorí si chcú zašportovať.

Published

on

Reklama
Reklama

Pôvodným zámerom klubu bolo postaviť menšiu ľadovú plochu, ktorú kúpili na splátky od jej niekdajšieho prevádzkovateľa z Bratislavy,  vo vnútorných priestoroch piešťanského zimného štadióna, alebo pri ňom. Tu by bolo k dispozícii zázemie, dostupné elektrické napojenie i parkovisko. Žiaľ pri tomto zámere nemali potrebnú podporu z rôznych dôvodov na tento zámer nedostali súhlas samosprávy.

Ďalším priestorom, kde plánovali plochu postaviť, bol areál HS Centra. Tu však narazili na technické problémy pre veľký sklon plochy, kde sa malo klzisko postaviť. „Sme nesmierne radi, že sa nám napokon podarilo nájsť miesto, kde bude plocha túto zimu fungovať. Ďakujeme MUDr. Marekovi Salkovi za poskytnutie priestoru pri EKOPARKu medzi Piešťanmi a Drahovcami,“ hovorí Michal Peško, prezident hokejového klubu HK Havrani

Plocha je už poskladaná a ľad sa pripravuje. V prevádzke bude od piatku 13. januára. Prioritne ju budú využívať hráči prípravky HK Havrani pre svoje tréningy, ale bude poskytovať i priestor pre krasokorčuliarov, verejné korčuľovanie, či hokejové „partičky“.

V prevádzke by mala byť do marca. Vedenie HK Havrani predpokladá celkové náklady na výstavbu a prevádzkovanie plochy v sume do 45-tisíc eur. „Časť z nich by sa mala pokryť z prenájmu ľadu, časť z verejného korčuľovania, ale budeme tiež radi, keď by sa nám podarilo prenajať reklamný priestor na 36 dielcoch mantinelov. To by nám výrazne vylepšilo ekonomiku tohto projektu,“ konštatoval Michal Peško.

Reklama

Klub sa i týmto spôsobom snaží stabilizovať svoju základňu, keď pre problematické tréningové možnosti s hokejom skončili už desiatky detí.

Rozpis ľadu a možnosti verejného korčuľovania by mali byť k dispozícii v nasledujúcom týždni, keď už bude prevádzka plochy odskúšaná predovšetkým mladými Havranmi. Viac informácií priamo na stránke HK Havrani.

-th-

Populárne články