Connect with us

Aktuality

V Piešťanoch nová požičovňa bicyklov – zastrešuje ju Rezort Piešťany

Published

on

Reklama
Reklama

Na výlety po Piešťanoch a okolí si môžu cykloturisti odteraz bicykel požičať v novootvorenej požičovni, ktorú prevádzkuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany. Obyvatelia Piešťan sa s obľubou presúvajú po meste na dvoch kolesách, za cykloturistikou sem prichádzajú aj výletníci a dovolenkári. Odteraz to budú mať oveľa jednoduchšie, vďaka novej požičovni môžu prísť do Piešťan na cykloturistiku aj bez veľkého balenia.

Požičovňu prevádzkuje Rezort Piešťany, jeho výkonná riaditeľka Tatiana Nevolná hovorí: „V Piešťanoch je hustá sieť cyklochodníkov, ktorú Piešťanci využívajú na rýchle a ekologické presuny po meste. S bicyklom nemusia stáť v zápche, všade sa dostanú a nemajú problémy s parkovaním. Navyše je u nás jazda na bicykli aj skutočným oddychom, pretože cyklochodníky vedú cez krásne zákutia, ktoré príroda nadelila Piešťanom. To všetko sme chceli sprístupniť aj návštevníkom Piešťan. Odteraz stačí prísť, požičať si bicykel podľa vlastného výberu a výlet alebo dovolenka sa môže začať.“
Piešťany ležia na Vážskej cyklomagistrále. Nielen priamo v kúpeľnom meste, ale aj v jeho okolí sú prakticky neobmedzené možnosti cykloturistiky pre každého. Jednoduchšie trasy ako je napríklad okruh okolo Sĺňavy zvládnu aj rodiny s deťmi, náročnejší cyklisti sa môžu vybrať do okolitej prírody a milovníci adrenalínových jázd si prídu na svoje na kopci Ahoj nad Piešťanmi, kde sa nachádza bike park s traťami rôznej náročnosti.
Výbornou pomôckou pre cykloturistov v piešťanskom regióne je turistická a cyklistická mapa Považský Inovec Piešťany s vyznačenými cyklochodníkmi aj s tipmi na výlety.

Ako funguje požičovňa?

Nová požičovňa ponúka horské bicykle. Požičať sa dajú na troch miestach: v hoteli Esplanade na Kúpeľnom ostrove, v hoteli Park na Nábreží Ivana Krasku a v pivovárni Astoria v Sade Andreja Kmeťa. Pri požičiavaní bicykla treba predložiť doklad totožnosti, podpísať zmluvu o nájme veci a v hotovosti zaplatiť vratnú zálohu 50 eur za bicykel. Deň prenájmu bicykla stojí desať eur, za šesť eur sa dá dokúpiť turistická a cykloturistická mapa. V cene prenájmu je zahrnuté aj požičanie zámky.
TS Rezort Piešťany

Populárne články