Úvod Aktuality V parku pribudli vtáčie búdky, majú nahradiť bútľaviny

V parku pribudli vtáčie búdky, majú nahradiť bútľaviny

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V Mestskom parku pribudlo sedem búdok určených na hniezdenie vtáctva. Mikroprojekt Inštitútu pre trvalo udržateľný rozvoj nadväzuje na prácu piešťanského ornitológa Viliama Kubána a je pilotným 소설 저작권 다운로드.

V parku ubúda starých bútľavých stromov, ktoré musia byť priebežne odstraňované kvôli bezpečnosti Great Escape 1 episode. Niektorým druhom vtákov však tieto bútľaviny chýbajú, nahradiť ich môžu búdky.

„Nadväzujeme na tradíciu osádzania vtáčích búdok, ktorú pred viac ako 35 rokmi iniciovali piešťanskí ornitológovia pod vedením Viliama Kubána 토크온 모바일 다운로드. S podporou Služieb mesta Piešťany sme osadili prvých sedem búdok, ktoré dodala naša nezisková organizácia,“ hovorí Dušan Knap z Inštitútu pre trvalo udržateľný rozvoj Zumba Dance Download.
Búdky majú životnosť asi päť rokov. Z tých, ktoré inštaloval ešte Viliam Kubán, ich už v parku veľa nezostalo.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Je to náhrada pre hniezdiče, ktoré preferujú bútľaviny, pretože takých stromov v parku ubúda,“ hovorí ornitológ Štefan Šiška 애플 리케이션 다운로드. Podľa jeho slov bolo pred tridsiatimi rokmi osadených vyše sto búdok, väčšina z nich je však už zničená.  Mikroprojekt Inštitútu pre trvalo udržateľný rozvoj by mal v nasledujúcich rokoch pokračovať aj vďaka ústretovosti Služieb mesta Piešťany, ktoré pomáhali búdky inštalovať 갤럭시 s7 유심 다운로드.

TS/red Foto: -mp-

REKLAMA