Connect with us

Aktuality

V Novom Meste nad Váhom začali jarné čistenie ulíc. Odparkované autá spôsobujú problémy

Od pondelka 4. marca začali v Novom Meste nad Váhom jarné upratovanie ulíc. Hneď v prvý deň sa však stretli so značnými problémami, keď zaparkované autá znemožňujú čistenie komunikácie i uličných vpustí.

Published

on

Reklama

 

„Čo dodať? Polovica ulice zostane nevyčistená, uličné vpuste zostanú nevyčistené – pri prvom daždi voda zaplaví cestu,“ napísali zástupcovia Technických služieb mesta Nové mesto nad Váhom hneď z rána k fotografiám, ktoe zverejnili na svojej stránke na sociálnej sieti. V čistení plánujú pokračovať podľa harmonogramu. Upratovanie by mali ukončiť poslednými ulicami 15. marca.

Reklama

Každá komunikácia má byť vyčistená zametacím vozidlom a ručným dozametaním neprístupných miest. Pracovníci organizácie deň pred čistením osádzajú v každej konkrétnej lokalite prenosné dopravné značenie. Obyvatelia boli informovaní o prácach mestským rozhlasom, cez aplikáciu Munipolis, prostredníctvom TV Pohoda, cez FB stránku TSM NMnV a Mesta Nové Mesto nad Váhom, ako aj cez webové sídlo samosprávy. Okrem toho rozdávali letáky za stierače áut v danej lokalite.

Reklama

Napriek tomu množstvo áut ľudia nechali stáť v miestach, kde sa malo dnes čistiť. Predstavitelia samosprávy žiadajú obyvateľov, aby neparkovali na označených parkovacích miestach a na komunikáciách v deň, keď je naplánované čistenie, a tak pomohli k plynulému priebehu jarného upratovania.

Harmonogram systematického čistenia v Novom Meste nad Váhom:

4.3.2024
Hurbanova, D. Štubňu, 1. mája, Obrancov mieru, Partizánska

5.3.2024
Hviezdoslavova, Benkova, Malinovského, Hollého

6.3.2024
Holubyho, Inovecká, kpt. Uhra, Kmeťova, Vajanského, A. Sládkoviča

7.3.2024
Dr. I. Markoviča, Klčové, Hečkova, Severná, O. Plachého, Royova, Kukučínova, Tajovského

8.3.2024
Karpatská, SNP, J. Kréna, Javorinská, Gen. Institorisa, Športová, Jasná, Šafáriková, Kuzmányho

11.3.2024
Považská pri garážach, Tematínska hlavná cesta, Čerešňová, Marhuľová, Hroznová, Poľovnícka, Kamenná, Lesnícka, Šoltésova

12.3.2024
Považská pri teplárni, Tematínska parkoviská, Zelená, Dukelská, kpt. Nálepku, Krčméryho, Fándlyho

13.3.2024
Krátka, M. R. Štefánika od kruhového objazdu po 3.ZŠ, Dibrovova od stanice po nemocnicu

14.3.2024
M. R. Štefánika od 3.ZŠ po kruhový objazd, Dibrovova od nemocnice po stanicu, Fraňa Krála, Bajzova, Sasinkova, Chrásteka, Langsfeldova, Bernolákova, Bratislavská, Svätoplukova, Jesenského

15.3.2024
Čachtická ( bytovky + chodníky), Južná, Brigádnicka, Lipová, Vysoká, Vinohradnícka

Populárne články