Úvod Aktuality V Materskom centre Úsmev bude väčšia pohoda, vďaka participatívnemu rozpočtu

V Materskom centre Úsmev bude väčšia pohoda, vďaka participatívnemu rozpočtu

0
ZDIELAŤ
REKLAMA
Mestska zahrada

Materské centrum Úsmev má nové okná. Realitou sa stali vďaka podpore obyvateľov vrámci projektov participatívneho rozpočtu, kde tento zámer uspel v hlasovaní.

Realizáciu projektu zabezpečilo Mesto Piešťany v uplynulých dňoch prostredníctvom dodávateľskej firmy. Na mestskom objekte na ulici A. Hlinku neďaleko autobusovej stanice, v ktorom materské centrum sídli, tak boli vymenené staré netesniace kovové okná za nové plastové. Vďaka tomu by ma byť v centre výrazne vyššia tepelná pohoda a tak isto by mali klesnúť náklady na vykurovanie.

REKLAMA
ON Semi 2
ON Semi 1
ON Semi3

Mesto Piešťany už obstaralo i dodávateľa na víťazný projekt  participatívneho rozpočtu do 5000 eur, ktorým bol zo ziskom 35 percent hlasov projekt MŠ Valová Športujem rád, pohyb je môj kamarát. Vďaka nemu bude v areáli materskej školy umiestnená zostava Chodník zručnosti.

Z malých projektov do 2000 eur by sa v dohľadnej dobe mali stať realitou zrkadlá, ktoré navrhla obyvateľka Lucia Drábiková, na križovatkách Vrbovská – Mliekarenská, Staničná – Javorinská, Staničná – Partizánska a vymenené by malo byť i zrkadlo na križovatke Mudroňova – Vrbovská. Mesto Piešťany už objednalo aj osadenie stolnotenisového stola na sídlisku Bodona, ktoré navrhoval a na verejnej prezentácii predstavil Marián Bucko.  Víťazný projekt do 2000 eur navrhoval Jiří Rais. Išlo o doriešenie parkovania pred obytným domom 2873 na Brezovej ulici a ten sa snáď rovnako stane do konca roka realitou.

-th- Foto: -dk-

REKLAMA

BEZ KOMENTÁROV

NAPÍSAŤ KOMENTÁR