Connect with us

Aktuality

V Maduniciach horelo obilie, háj i traktor s balíkovačom

Published

on

Reklama
Reklama

V piatok 16. júla krátko pred 17-tou hodinou vznikol požiar obilia na koreni a slamy za obcou Madunice. Na miesto udalosti bola vyslaná hasičská jednotka z Hlohovca so štyrmi príslušníkmi a dvoma hasičskými cisternami.

Po príchode hasičov bolo zistené, že požiar sa rozšíril na rozlohu približne 500×100 metrov. Keďže požiar sa šíril rýchlo, veliteľ zásahu nariadil na lokalizáciu a likvidáciu požiaru použiť požiarne lišty na hasičskej technike. Počas hasiacich prác prišlo k dymeniu odstaveného traktora s balíkovačom. Na likvidáciu požiaru pracovného stroja boli použité práškové hasiace prístroje spolu s jedným vysokotlakovým prúdom,“ informovala Lena Košťálová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.
Šíriaci sa požiar zachvátil aj blízky háj pri poli, ktorý sa hasičom podarilo zlikvidovať. Na dohasenie kôp slám bola použitá poľnohospodárska technika spolu s jedným vysokotlakovým prúdom. „Po úplnom uhasení plameňov bolo požiarovisko odovzdané správcovi, ktorý bol poučený o požiarnom dozore. K zásahu boli povolané aj dobrovoľné hasičské zbory obce Veľké Kostoľany a Madunice. Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu. Vzniknutá škoda bola predbežne stanovená na hodnotu 10 000 €. Hasičom sa podarilo uchrániť majetok v hodnote 100 000 €. Zisťovateľ príčin požiaru stanovil dôvod vzniku požiaru ako prevádzkovo-technickú poruchu,“ dodala L. Košťálová.

TS KR HaZZ Trnava

Populárne články