Connect with us

Aktuality

V kúpeľoch sa liečili cestujúci z havarovaného autobusu

Published

on

Reklama

Šestica žiačok a jedna učiteľka využili ponuku Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany na bezplatnú liečbu. Všetky cestovali v autobuse, ktorý deň pred otvorením letnej kúpeľnej sezóny havaroval na diaľnici neďaleko nášho mesta. Nehoda si vyžiadala štyri obete.

kupele havarovany autobus

Reklama

Žiaci a pedagógovia z gymnázia Jozefa Herdu v Trnave sa vracali z výletu na Orave. Ich autobus zišiel z cesty a prevrátil sa. O deň neskôr, počas otvorenia letnej kúpeľnej sezóny ponúkol riaditeľ kúpeľov Klaus Pilz zraneným bezplatnú liečbu: „Stratu ľudských životov nemôžeme kompenzovať, ale všetkým zraneným žiakom by sme radi ponúkli v našich kúpeľných zariadeniach potrené procedúry a rehabilitáciu, aby sa mohli vrátiť do normálneho života.“

Na túto výzvu zatiaľ zareagovali rodiny šiestich študentiek a jedna učiteľka. V uplynulých dňoch absolvovali dvojtýždňový pobyt v štvorhviezdičkovom komplexe Danubius Health Spa Resort Balnea Esplanade Palace s potrebnými rehabilitačnými a liečebnými procedúrami.

Reklama

Kúpele informovali, že študentky boli potešené z príjemného prostredia a pochvaľovali si celkovú starostlivosť. Zlepšujúci sa zdravotný stav im dovoľuje pomýšľať na ďalšie plány. Pripravujú sa na stužkovú slávnosť a blížiace sa maturity.

Zdroj: Tlačová správa SLK Piešťany

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

Populárne články