Úvod Aktuality V Krakovanoch otvorili výstavu Šopornianska čipka

V Krakovanoch otvorili výstavu Šopornianska čipka

REKLAMA

Tradíciu nádhernej paličkovanej čipky, ktorá sa používala na výrobu krojov a čepcov predstavuje verejnosti súkromné etnografické múzeum Za krakovskú bránu web game source.

Na výstave s názvomŠopornianska čipka môžete obdivovať paličkované kroje, ich súčasti, ale aj kabelky, vrecká a moderné čipky 국민은행 공인인증서 다운로드. „Šopornianska čipka, ktorá sa používala do krojov, čepcov a neskôr z nej vyrábali aj dečky je nádherná farebná paličková čipka, ktorá patrí do roľníckych čipiek,“ hovorí Matej Pisca zo súkromného etnografického múzea Za krakovskú bránu, kde výstavu sprístupnili v sobotu 28 명화 무료 다운로드. novembra a potrvá až do 7. decembra.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Návštevníci výstavy si môžu pozrieť aj súťažné diela na tému Dosky, ktoré znamenajú svet. Ide o sprievodnú výstavu k festivalu paličkovanej čipky, ktorý sa každoročne koná v Krakovanoch, ale tentoraz sa musel presunúť do online priestoru ms project 2016 한글 다운로드. „Výstava je venovaná divadelnému umeniu a 100. výročiu SND a návštevníci výstavy môžu hlasovať za najkrajšie upaličkované obrazy,“ dodal Matej Pisca frp-bypass.apk 다운로드.

Výstavy sú verejnosti prístupné v múzeu Za krokovskú bránu každý deň od 10.00 do 17.00 h.

Text: Martin Palkovič Foto: Matej Pisca

REKLAMA