Connect with us

Aktuality

V Hlohovci dostanú respirátory seniori od 65 rokov

Published

on

Reklama

Epidemická situácia na území mesta Hlohovec je aj naďalej vážna. Preto sa miestna samospráva rozhodla prispieť k ochrane zdravia najrizikovejšej skupiny obyvateľov. Všetci Hlohovčania vo veku 65 a viac rokov s trvalým pobytom v meste dostanú v priebehu štvrtka a piatka 11. a 12. februára do svojich schránok obálku s pečiatkou mesta.

V nej si nájdu dva respirátory kategórie FFP2 a tiež informačný leták o možnostiach registrácie seniorov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Spolu radnica rozdá viac ako štyritisíc seniorom 8 600 respirátorov.

Reklama

„Podľa odborníkov FFP2 masky bez výdychového ventilu poskytujú efektívnu ochranu pre koranavírusom, obzvlášť v uzavretých, málo vetraných a iných rizikových prostrediach. Účinné sú však aj látkové či jednorazové rúška. Aby ste sa ochránili pred koronavírusom, aj naďalej dodržiavajte jednoduché zásady R.O.R. Noste správne respirátor či rúško (zakrytý nos aj ústa), dodržiavajte odstup od ľudí (približne 2 metre) a pravidelne si umývajte, či dezinfikujte ruky,“ uviedla Zuzana Hrinková Siebenstichová, referentka pre komunikáciu, vonkajšie vzťahy a propagáciu mesta Hlohovec.

-red- Zdroj: TS Mesto Hlohovec Foto: Mesto Hlohovec

Reklama

 

Populárne články