Connect with us

Aktuality

V centre povolili odstrel divých kačíc

Published

on

Reklama

Vtáky, ktoré sa budú pohybovať mimo vyhradeného priestoru, môžu byť zneškodnené iba humánnym spôsobom. Nariadil to referát ochrany prírody mestského úradu. Reagoval tak na časté znečisťovanie verejného priestranstva divými kačicami v minulých rokoch.

kacica

Reklama

„Niektorým vodným vtákom ja v Piešťanoch tak dobre, že nepoznajú hranice,“ píše sa v dôvodovej správe k návrhu mestského nariadenia, ktoré na mimoriadnom rokovaní schválilo zastupiteľstvo. Divé kačice sa počas jarných a letných mesiacov pohybujú v posledných rokoch nie len po Kúpeľnom ostrove a Kolonádovom moste, ale čoraz častejšie ich vídať aj v širšom centre mesta. Minulý týždeň spôsobila jedna z nich kurióznu dopravnú nehodu na Krajinskej ceste. „Nerešpektovala pravidlá cestnej premávky, stálo ju to život,“ povedal rozhorčený vodič, ktorému by bez prijatia mestského nariadenia hrozila pokuta. Správne konanie bolo zastavené, pretože legislatíva vstúpila do platnosti ešte pred jeho začiatkom.

REKLAMA:

Reklama

Monitoring_dirofilaria_pes

V nariadení sa píše, že odstrel neprispôsobivých vtákov môže vykonať iba veterinár a to výhradne humánnym spôsobom. Výnimka zatiaľ platí pre labute, ktorú sú chránené zákonom. V prípade nerešpektovania prirodzených hraníc z ich stany, bude prijatá príslušná novela.

Text a foto: 1. apríl

Populárne články