Connect with us

Aktuality

Už idú! Pomôžeme im?

Published

on

Reklama
Reklama

Ťah žiab na Striebornici začal. Prenosy budú od dnes 28. marca až do odvolania, vždy večer o 19:00 h. Miestom stretnutia je parkovisko pod haťou vodnej nádrže Striebornica. Príďte si skúsiť dobrý pocit zo záchrany života, pomôžeme tak nielen prírode.

Príprava na prenosy začala už minulú sobotu, kedy dobrovoľníci z Piešťan, ale od Zvolena, prišli pomôcť postaviť zábrany, ktoré zastavujú tiahnuce žaby, aby nevbehli pod kolesá áut. Toto je najťažšia a fyzicky najnáročnejšia časť záchranných prenosov. Aj preto sú organizátori vďační každému, kto prišiel priložiť ruku k dielu.

Od dnes zase môžete zažiť nočné dobrodružstvo s baterkou v ruke, či čelovkou na hlave a byť záchrancom života. Verte je výborný pocit, že ste pomohli. Množstvo žiab by bez pomoci ochranárov a dobrovoľníkov skončilo pod kolesami áut na ceste povedľa Striebornice a bola by tak ohrozená ich populácia.

Ak ste sa rozhodli vydať na záchrannú výpravu, tu je zopár inštrukcií od organizátorov z OZ Kvas: „Oblečte sa tak, že sa môžete zašpiniť až zablatiť. Ak máte, prineste si čelovku, čo najväčšie vedro a reflexnú vestu. Kto potrebuje aj rukavice. Budeme radi ak sa nám ohlásite vopred telefonicky Magde 0940 616 936 alebo Aurelovi 0948 925 161, prípadne priamo do udalosti na FB.

Reklama

V prípade, že by mali pedagógovia záujem uskutočniť školskú exkurziu a ponúknuť deťom zaujímavé informácie a zážitky, pokojne sa stačí ohlásiť na čísla vyššie.

Takto to vyzeralo v sobotu pri stavaní zábran:

-th- Zdroj: OZ Kvas Foto: T. Hudcovič

Populárne články