Connect with us

Aktuality

Urobme si pláž – pridať sa môžete aj vy

Published

on

Reklama
Reklama

Krátko po vytrvalej zime vládne aj v Piešťanoch takmer letné počasie a ľudí to ťahá k vode. Obľúbené miesta pri Váhu však potrebujú trochu skrášliť a preto sa aktivisti z občianskych združení rozhodli zorganizovať  v sobotu 27. apríla hneď dve brigády.

web urobme_si_plaz_2013_kolesoDopoludnia sa bude pracovať na krajšej podobe časti Lida. Dobrovoľníci sa stretnú už o 9.00 h pri Húpacom moste a stačí, aby si priniesli iba vlastné rukavice. Priestor treba upratať a vyčistiť od odpadkov, ale už počas tejto brigády by tam mali pribudnúť aj prírodné smetné koše a lavičky. Táto aktivita sa uskutoční vďaka finančnej podpore nadácie Ekopolis a spoločnosti Heineken Slovensko v rámci projektu Pohoda za mestom. Občianske združenie Pro Civitate získalo na obnovu Lida 4-tisíc eur.

Vyčistiť potrebuje aj štrková pláž „Na prúdoch“ pri Bodone. Dobrovoľníci, ktorým sa chcú zúčastniť popoludňajšej brigády, sa priamo na mieste stretnú o 14.00 h, ale pripojiť sa môžu aj neskôr. Mali by si priniesť hrable, motyky a rukavice, pretože štrkovú pláž je potrebné vyčistiť od buriny a odpadkov. Občerstvenie v podobe nealkoholických nápojov a piva zabezpečia organizátori.

Autor: inf

Reklama

Populárne články