Connect with us

Aktuality

Ukradol urnu bývalej manželky. Nevedel, že je to trestné

Published

on

Reklama
Reklama

Policajti z Leopoldova zadržali a obvinili zo skutku 63 ročného muža z okresu Hlohovec. Ex manželku pochovala rodina takto pred rokom v obci Trakovice. Na výročie jej smrti požiadal muž švagrinú, aby mu ukázala miesto jej posledného odpočinku.
„Keď zostal sám, nadvihol náhrobný kameň a urnu s telesnými pozostatkami si previezol do obce, kde býva. V dome položil urnu na stôl a zapálil jej sviečku. Krátko na to nahlásila krádež urny na políciu sestra zosnulej,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.
Poškodení mali podozrenie práve na bývalého manžela, s ktorým bola žena rozvedená 26 rokov. Policajti spolu s trnavskými kriminalistami mu zaklopali na dvere a muž sa ku všetkému priznal. „Obvinený konal pod vplyvom alkoholu, v dychu mal približne 0,5 promile. Urnu vrátil a policajti ho umiestnili do cely policajného zaistenia. Pri výsluchu povedal, že netušil, že sa takýmto konaním mohol dopustiť čo i len priestupku. Pozostatky svojej bývalej manželky chcel uložiť do iného hrobu, v obci, kde býva,“ dodala M. Linkešová.
Poverený policajt z Leopoldova muža obvinil z prečinu hanobenia mŕtveho a predložil v tzv. super rýchlom konaní spis na rozhodnutie o vine a treste. V zmysle zákona mu môže hroziť trest od 6 mesiacov až po 3 roky.
TS KR PZ v Trnave / red

Populárne články