Úvod Aktuality Turistika v meste? Poďte na architekTÚRU

Turistika v meste? Poďte na architekTÚRU

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Aj keď  leto trávime najradšej v prírode alebo pri vode, ani prechádzka mestom nemusí byť zlý nápad. Veď i tu je dosť priestoru na poriadnu turistiku 무한도전 473회 다운로드! Obzvlášť v Piešťanoch, meste plnom architektonických zaujímavostí. Potulky slávnou piešťanskou architektúrou predstavia najvýznamnejšie piešťanské stavby a aj budovy, o ktorých kvalitách ste zrejme netušili 젠 메이트 다운로드. Prvá z nich sa uskutoční už v pondelok 3. augusta popoludní. Záujemcom predstavia diela Pavla Weisza architekt Ľubomír Mrňa a študentka architektúry Lívia Gažová website.

Piešťanský rodák Weisz, človek so zaujímavým osudom,  sa výrazným spôsobom zapísal do dejín medzivojnového staviteľstva 1987 free download. Jeho nadčasové diela patria k najlepšej architektúre v piešťanskom i celoslovenskom meradle. Je autorom návrhov hotela Eden, hotela Excelsior (dnes Jalta), vily Alba, vily Dr 윈도우 10 아이튠즈 다운로드. Švorca (terajší hotel Park Avenue), vily Dr. Horvátha aj Špeciálneho sanatória Luxor (v súčasnosti tvorí časť nemocnice). Jeho navýznamnejšie projekty – komplex hotelov Eden a Excelsior patria medzi perly funkcionalizmu 멜론 차트 top 100 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Účastníci architektonickej prehliadky budú mať možnosť nazrieť aj do interiéru niektorých Weiszových stavieb a detailnejšie tak porozumieť princípom jeho tvorby usim. Túra po najvýznamnejších stavbách Piešťan sa uskutoční už v pondelok 3. augusta; stretnutie je o 16:00 h pred hotelom Jalta. O komentár sa postará architekt Ľubomír Mrňa a Lívia Gažová 유니클로 화면보호기 다운로드. Podujatie je bezplatné.

Komentovanou prehliadkou diel piešťanského rodáka Pavla Weisza povedú záujemcov architekt Ľubomír Mrňa a aktivistka a študentka architektúry Lívia Gažová Nero BurningRom 7 download. Weisz je autorom viacerých stavieb v Piešťanoch, medzi nimi aj Špeciálneho sanatória (terajšia Nemocnica Alexandra Wintera), vily Alba, vily dr Sudden Strike 2. Švorca (hotel Park Avenue), vily dr. Horvátha (na Banke).

Podujatie je bezplatné, počet účastníkov je však obmedzený, registrujte sa preto vopred tu: http://www.123contactform.com/form-1504250/ArchitekTURA-01architekt-Pavel-Weisz

Tlačová správa, ilustr. foto: V. Vrábel FB Piešťany – History

REKLAMA