Connect with us

Aktuality

Trnava láka na jarné vinárske víkendy

Published

on

Reklama
Reklama

Zážitky na miestach, kam sa turisti inak nedostanú – to je najväčšie lákadlo ponuky, ktorú pre milovníkov vína pripravilo oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism. Združenie podnikateľov a samospráv vzniklo približne v rovnakom čase ako jeho piešťanská obdoba. Úsilie jeho členov je po vyše roku od založenia oveľa viac viditeľné ako aké úsilie zakladateľov Rezortu Piešťany.

[singlepic id=42681 w=520 h=340 float=center]

 

Fungujúca a informačne bohatá web stránka je internetovou bránou do regiónu. Trnava Tourism na ňu upozorňuje aj zasielaním tlačových správ do médií. Posledná z nich bola venovaná jarným vinárskym víkendom.

Reklama

„Urobte si na jar výlet do regiónu Tirnavia, ktorý patril  k špecialistom na vinárstvo a vinohradníctvo už v dobách stredoveku, a do ktorého smerovali cestovatelia aj v 19. storočí, aby si tu prezreli najväčší sud na svete. Návštevu určite neoľutujete. Stačí si len vybrať termín víkendu, zavolať rodinu, priateľov, známych a urobiť rezerváciu,“ oslovuje združenie milovníkov vína, ale aj ľudí, ktorí majú radi príbehy, históriu a osobité miesta.

REKLAMA
bike-centrum

„V regióne Tirnavia čakajú na Vás počas jari zážitky na miestach, kde sa bez ohlásenia inak nedostanete,“ píše sa v ponuke. Súčasťou zážitkových víkendov je prehliadka historického centra Trnavy „V rámci prehliadky Malého Ríma sa dozviete o kráľoch, ktorí Trnavu navštevovali, o živote stredovekého mesta, o dvojpodlažných vínnych pivniciach pod mestom, o význame Trnavskej univerzity v Európe ako významom centre vzdelanosti v 17. storočí.“

Jarné vinárske víkendy v rôznych hoteloch a penziónoch je možné objednať si telefonicky alebo e-mailom. Rezervačný systém stránka www.trnavatourism.sk neponúka.

Text: Martin Palkovič Foto: trnavatourism.sk

Populárne články