Connect with us

Aktuality

Termíny na očkovanie proti covid-19 sa v Piešťanoch rýchlo míňajú

Published

on

Reklama

Okrem zdravotníkov sa môžu proti ochoreniu covid-19 nechať očkovať ľudia starší ako 75 rokov. Termín si treba vopred rezervovať.

Ešte v utorok 26. januára ráno bolo na piešťanskej poliklinike k dispozícii takmer 1 200 voľných termínov na očkovanie proti ochoreniu covid-19 v dňoch 1. až 4. februára. Do večera sa všetky minuli. Informácie o ďalších dostupných termínoch zatiaľ nie sú zverejnené. Záujemcovia by mali sledovať registračný formulár na webe Národného centre zdravotníckych informácií, ktorý je venovaný koronavírusu – korona.gov.sk.

Reklama

Naznačuje to veľký záujem o očkovanie najmä medzi seniormi. Nárok na vakcínu má od utorka každý, kto je starší ako 75 rokov.

Seniori v takomto veku však v mnohých prípadoch nemajú prístup k počítaču alebo registráciu prostredníctvom internetu sami nezvládnu. Ak nemajú nikoho, kto by im s tým pomohol, môžu sa obrátiť na Trnavskú arcidiecéznu charitu (TADCH).

Reklama

Záujemca o očkovanie zavolá na telefónne číslo a skontaktuje sa so zamestnancom charity. Ten s jeho vedomím a súhlasom vyplní v jeho mene registračný formulár na očkovanie. „V prípade, že ide o osamelého seniora a nemá nikoho, kto by ho na očkovanie sprevádzal, budeme sa snažiť pomôcť mu aj v tomto smere,“ hovorí riaditeľ trnavskej charity Miroslav Dzurech.

Seniori môžu zamestnancov charity kontaktovať počas pracovných dní od 8.00 do 16.00 h. Telefonický kontakt pre okres Piešťany je 0910 788 031.

Text: Martin Palkovič Zdroj: Tlačová správa TADCH Ilustr. foto: Fakultná nemocnica Trnava

Populárne články