Úvod Aktuality Taxislužba ponúka dovoz nákupov. Mesto zriaďuje databázu dobrovoľníkov

Taxislužba ponúka dovoz nákupov. Mesto zriaďuje databázu dobrovoľníkov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V aktuálnej situácii, keď opatrenia, ktoré majú zabrániť potencionálnemu šíreniu koronavírusu spôsobujú obmedzenia vo fungovaní spoločnosti, rastie aj vlna solidarity s tými, ktorí potrebujú pomoc java poi 파일 다운로드. Podľa dostupných štúdií sú starí ľudia najohrozenejšou skupinou ľudí ochorením COVID-19, u ktorých môže mať fatálne následky. Dôležité je tak dôsledne obmedziť kontakty medzi ľuďmi v maximálnej možnej miere, ale i nosiť rúšky a respirátory, ktoré dokážu spomaliť šírenie vírusu a tým vytvoriť čas pre liečenie najťažších prípadov Kim Kun-mo 3 book download. Seniori by sa mali zdržiavať doma, ale nie všetci majú blízkych, ktorí by im napríklad nakúpili. Pomocnú ruku aktuálne podáva miestna taxislužba a samospráva chystá databázu dobrovoľníkov 4k video downloader 다운로드.

Ilustračné foto

„Nikam nechoďte, my Vám nakúpime km 플레이어 다운로드. Najmä starší ľudia sú dnes v maximálnom ohrození a preto sme tu najmä pre nich a pre každého, kto našu pomoc bude potrebovať. Nákup Vám naši šoféri doručia až domov a to non-stop 지오스톰 자막 다운로드. Neváhajte a kontaktujte nás na t.č. 0944 274 744. Pomáhať si predsa treba,“ informovali na svojej facebookovej stránke zástupcovia PN-TAXI Piešťany.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Podľa prevádzkovateľa taxislužby dovoz nákupov ponúkajú dlhodobo, pričom v aktuálnej situácii bude zrejme dôležitejší. Taxikári majú ochranné rúšky a snažia sa chrániť ako vedia. Pravidelne dezinfikujú kľučky a priestory auta. Hodili by sa im respirátory, ale aktuálne ich už nemôžu nikde zohnať. Cena za dovoz je 2,5 eura, cena za nákup 3 eurá.

Pri takejto službe je dôležité dodržiavať taktiež správny postup pri kontakte s ľuďmi, ktorým dovezú nákup. Okrem rúšok, či respirátorov Úrad verejného zdravotníctva na svojej stránke píše o dodržaní vzdialenosti aspoň jeden meter a taktiež o dôslednom umývaní rúk. Pri styku s finančnou hotovosťou by mali použité ochranné prostriedky.

V prípade nákupov pre ľudí, ktorí sú v dobrovoľnej karanténe, odporúča Úrad verejného zdravotníctva zorganizovať ich s pomocou priateľov, rodiny či blízkych a poprosiť ich, aby ich nechali pred dverami alebo na inom určenom mieste.

Mesto chystá databázu dobrovoľníkov

Primátor Piešťan Peter Jančovič povedal pre TV Piešťany, že samospráva chystá vytvorenie databázy dobrovoľníkov, ktorí by boli ochotní pomôcť v najbližších dňoch napríklad pri donášaní stravy ľuďom, ktorí nemôžu ísť von a nakúpiť si. Podľa slov primátora ešte potrebujú doladiť detaily a v pondelok by mali zverejniť číslo, kde sa budú môcť dobrovoľníci prihlásiť.

-th-

REKLAMA