Connect with us

Aktuality

Taxík skončil na streche v potoku

Published

on

Reklama
Reklama

V nedeľu 8. januára krátko pred pol ôsmou večer zišiel taxikár v obci Banka do potoka a prevrátil sa. Na taxíku vznikli niekoľkotisícové škody, avšak, čo je podstatnejšie, vodič sa pri hrozivo vyzerajúcej nehode nezranil. Pod nehodu sa zrejme podpísala neprimeraná rýchlosť.

IMG_4237

Nepríjemná udalosť sa odohrala v časti zvanej Hlavina. Vodič piešťanskej taxi služby odviezol zákazníčku domov. „Potom, ako som vystúpila z taxíka, som sa chystala otvoriť dvere a zrazu vidím taxík v potoku. Taxikárovi hneď bežal pomôcť sused, ktorý zároveň volal hasičom,“ prezradila nám Bananka. Vodič nezvládol riadenie na posypanej ceste a skončil hore kolesami v koryte plytkého potoka. Zástupca starostky pomohol vodičovi dostať sa z auta cez zadné dvere. Taxikár neutrpel žiadne zranenia.

Na miesto dorazili v priebehu niekoľkých minút piešťanskí hasiči, odťahová služba a dopravná polícia. „Pomohli sme odťahovej službe vytiahnuť vozidlo z úzkeho koryta naspäť na cestu, vykonali sme protipožiarne opatrenia a skontrolovali sme, či neunikajú prevádzkové kvapaliny,“ informoval veliteľ zásahu Daniel Valkovič. Vytiahnutie taxíka z koryta prebiehalo na etapy – na automobil bolo potrebné najprv navliecť popruhy, potom ho muži vytiahli hore pneumatikami na cestu, kde ho spoločnými silami prevrátili a v takomto stave ho obsluha odťahovky naložila na nadstavbu.

Reklama

Pozrite si autentické zábery, ktoré vznikli iba niekoľko minút po udalosti.

-vv-

Populárne články