Connect with us

Aktuality

Stret auta a kolobežky v Leopoldove skončil tragicky

Dopravní policajti boli, v sobotu 14. mája podvečer, privolaní k vážnej nehode kolobežkára s osobným autom, v meste Leopoldov.

Published

on

Reklama
Reklama

Podľa prvotných informácií mal 40 ročný vodič na aute Renault Megane ísť po vedľajšej ulici a pri prechádzaní cez križovatku nedal prednosť mužovi na elektrickej kolobežke, ktorý jazdil po hlavnej ceste. Nasledoval náraz, po ktorom zostal vážne zranený, 57 ročný kolobežkár ležať na zemi. Privolaná RZP muža urýchlene transportovala do trnavskej nemocnice. Tam žiaľ, aj napriek obrovskej snahe lekárov, svojim zraneniam po niekoľkých hodinách podľahol.

„Policajti vodiča podrobili dychovej skúške, ktorá alkohol nepotvrdila. Policajná hliadka mužovi na mieste zadržala vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázala. To, či mohol byť starší muž pod vplyvom alkoholu, budú zisťovať z jeho krvi,“ informovala Zlatica Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Polícia presné príčiny a okolnosti tragickej zrážky naďalej intenzívne vyšetruje.

SEZÓNA KOLOBEŽIEK NAPLNO PREPUKLA

Reklama

„Vodiči myslite na to, a pri každej jazde sa PLNE venujte vedeniu vozidla, rešpektujte dopravné značenie a všímajte si svoje okolie. Najmä v mestách a obciach je pohyb kolobežkárov, ale aj cyklistov a chodcov, v letnom období oveľa vyšší, dávajte preto pozor a snažte sa predvídať,“ upozorňuje Z. Antalová.

TS KR PZ v Trnave

Populárne články