Connect with us

Aktuality

Štrajk zatvorí piešťanské základné školy

Published

on

Reklama

Podľa pokynov odborov nemajú v deň štrajku jeho účastníci vykonávať prácu u zamestnávateľa. Štrajk sa uskutoční vo štvrtok 13. septembra. Základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Piešťany budú preto v tento deň zatvorené.

[singlepic id=25593 w=320 h=240 float=right]Oznámila to radnica na svojej webovej stránke. Doma zostanú žiaci, ktorí navštevujú ZŠ Brezová, ZŠ Vajanského, ZŠ Mojmírova, ZŠ Scherera a ZŠ Holubyho. Rodičia dostanú všetky potrebné informácie na schôdzkach rodičovských združení, ktoré prebiehajú od pondelka 10. do stredy 12. septembra.

Reklama

Do štrajku sa zapoja aj zamestnanci CVČ Ahoj a zatvorená bude aj Materská škola Valova s elokovanými triedami – Považská a Detvianska. Ostatné materské školy budú v Piešťanoch fungovať bez obmedzenia, všetky však podporujú štrajk rovnako ako Základná umelecká škola. Tam bude vyučovanie prebiehať podľa rozvrhu.

Celoslovenský výstražný štrajk učiteľov sa koná v súlade s Ústavou SR. Organizuje ho Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy. Odborári požadujú, aby boli platy v školstve na úrovni 1,2 až 2,0-násobku priemerného platu v národnom hospodárstve. Okrem toho chcú, aby sa postupne zvyšovali finančné investície do školstva a vedy.

Reklama

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: th

Populárne články