Connect with us

Aktuality

Štátny sviatok využijú brigádnici na skrášľovanie Lida

Published

on

Reklama
Reklama

Skrášľovanie časti Vážskeho ostrova, ktorú v lete Piešťanci využívali najmä na kúpanie a opekačky, naplánovali dobrovoľníci z občianskeho združenia Pro Civitate na štvrtok 29. augusta. Deň pracovného voľna využijú na upratovanie odpadkov a výrobu ďalších lavičiek.

Brigády spojené s aktivitami pre deti sa na Lide uskutočnili začiatkom letnej sezóny, ale pokračujú aj na jej konci. Pre veľký úspech sa opakuje Lidožúr, ale aj skrášľovanie miesta, ktoré Piešťanci často navštevujú.

„Pozývame všetkých, ktorých nebaví len nadávať, ako je všetko zlé, ale chcú aj niečo reálne spraviť pre to, aby so to zmenilo,“ píšu na Facebooku organizátori. Začiatok brigády je o 9.00 h a bude trvať do obeda. Ak chcete prísť, napíšte na email procivitate@procivitate.sk, aby organizátori vedeli zabezpečiť nástroje. Rukavice si prineste vlastné.

Reklama

Večer sú všetci pozvaní na premietanie dokumentu Svet podľa spo­loč­nosti Mon­santo a diskusiu o geneticky modifikovaných rastlinách. Podujatie začína o 17.00 h v komunitnom centre ŽiWell.

Občianske združenie Pro Civitate získalo na revitalizáciu Lida 4-tisíc eur od nadácie Ekopolis a spoločnosti Heineken Slovensko. Hlavným cieľom grantového programu, ktorý dostal názov Pohoda za mestom, je obnova prírodných lokalít a rekreačných areálov, ktoré sú dôležité pre kvalitu života obyvateľov blízkych miest. Víťazné projekty majú ponúknuť bezpečné, zdravé a príjemné miesta na trávenie voľného času a šport pre rôzne skupiny užívateľov, ale zároveň neznižovať prírodnú hodnotu rekreačného zázemia mesta.

Autor: red

Populárne články