Connect with us

Aktuality

Spoločnosť IURIS Group už zverejnila začiatok výstavby sídliska i hotelov na Červenej veži

Published

on

Reklama

Na hrebeni Červenej veže a pri bananskom cintoríne pribudli koncom novembra tabule, ktoré oznamujú začiatok výstavby rekreačno-rezidenčného projektu s názvom Beethovenova alej. Výstavbu megalománskeho hotelového komplexu a obytnej časti zabezpečuje developerská spoločnosť IURIS Group, a. s., ktorá je na trhu viac ako 20 rokov. Ako pred časom uviedla TASR, spoločnosť Centroom, s. r. o., ktorá bola investorom polyfunkčnej budovy Centroom s chybnou statikou, je členom práve spoločnosti IURIS Group, a. s.

obrazky-web-09-lokalitaPráce sa podľa tabule oficiálne začali minulý mesiac. V rámci prvej etapy by mala byť zabezpečená potrebná infraštruktúra. Podľa nepotvrdených informácií sa v blízkej budúcnosti chystá prekládka elektrickej siete. Stavebné povolenie vydala obec Banka ešte v roku 2013.

Reklama

Projekt počíta s dvomi rozľahlými časťami – s rezortom a rezidenciou. Rezort by mal zahŕňať hotel s 3*+, aquapark s toboganmi, športový areál, ihriská, reštaurácie, bary a 138 rekreačných chatiek. V rezidenčnej časti by podľa projektu malo byť k dispozícii 164 lukratívnych pozemkov s výmerou od 440 do 972 m² spolu s inžinierskymi sieťami.

obrazky-web-03-rezidencia

Reklama

obrazky-web-04-exterier

obrazky-web-06-aquapark

-vv; foto: vv, vizualizácia: www.beethovenovaalej.sk

Populárne články