Connect with us

Aktuality

AKTUALIZOVANÉ: Sokolovčanov zobudila silná rana, výbuch v prístavbe neprežil jeden človek

Published

on

Reklama
Reklama

V sobotu 15. októbra asi o trištvrte na dvanásť v noci otriasla Piešťanskou ulicou v obci Sokolovce explózia. V prístavbe rodinného domu podľa našich informácií vybuchla plynová fľaša. 

IMG_0444

„Bola to veľmi silná rana, v susedných domoch zatriaslo oknami. Vybehli sme von a pozerali sme, čo sa stalo,“ povedala obyvateľka ulice.

IMG_0433

Reklama

Na miesto dorazili hasiči z Piešťan a Hlohovca. „Bol nám nahlásený výbuch garáže za rodinným domom v obci Sokolovce. Po príjazde na miesto udalosti sme zistili, že ide o zrútenú budovu. Na mieste sa nachádzali tri osoby, dve osoby boli odvezené záchrannou zdravotnou službou na ošetrenie. Jedna osoba udalosť neprežila,” informoval na mieste Daniel Šiška, vedúci operatívno-technického oddelenia KR HaZZ Trnava.

IMG_0388

V okolitých domoch sa v posledných rokoch rozmohli krádeže – susedom zmizol rebrík či motorka. Podľa miestnych bolo verejným tajomstvom, že v budove sa pripravujú drogy.

IMG_0391

Viacerí obyvatelia ulice nám potvrdili, že pred domom sa zvykli striedať luxusné cudzie autá. Biele vozidlo zaparkované pri bráne má patriť obeti.

IMG_0490

V okolí budovy zostal roztrúsený polystyrén, úlomky skla a preglejky. Podľa hasičov je konštrukcia budovy natoľko poškodená, že ju budú musieť zbúrať ťažké mechanizmy.

IMG_0471

Policajti miesto udalosti zabezpečili páskami. O nových skutočnostiach vás budeme informovať.

IMG_0464

DOPLNENÉ O 11.53 HOD. O VYJADRENIE POLÍCIE:

„Polícia vyšetruje výbuch v Sokolovciach (okr. Piešťany), ku ktorému došlo včera (15.10.) okolo 23.20 h. V prístavbe k rodinného domu sa nachádzali tri osoby, pričom pravdepodobne v dôsledku neodbornej manipulácie s propán-butanovou fľašou došlo k jej výbuchu. Pri incidente sa ťažko zranili dve osoby, 35 ročný domáci muž a 25 ročná žena z okresu Nové Mesto nad Váhom. 29 ročný Daniel z Piešťan, žiaľ, utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Výbuch spôsobil značné poškodenie budovy, polícia je stále na mieste a zabezpečuje miesto, kde je narušená statika a hrozí zrútenie stropu. Stále ešte prebieha dokumentovanie a obhliadka miesta činu. Na mieste boli experti KEU PZ, ktorí vyhodnocujú zaistené stopy a skúmajú, za akých okolností k výbuchu došlo. Polícia začala trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia,” uviedla hovorkyňa KR PZ Trnava Martina Kredatusová.

IMG_0347

-vv-

Populárne články