Úvod Aktuality Socha Ľudovíta Wintera je poškodená

Socha Ľudovíta Wintera je poškodená

REKLAMA
Skola Rakovice

Pri pokuse o premiestnenie sochy Ľudovíta Wintera na Kolonádový most je umelecké dielo značne poškodené.

„Som veľmi nahnevaný, čo sa udialo za posledné hodiny 신나는 힙합 다운로드. Keď som sa dozvedel, že socha budovateľa piešťanských kúpeľov, nie je na svojom prechodnom mieste a je poškodená, zostal som šokovaný. Je neospravedlniteľné, že bez akéhokoľvek povolenia a predošlej konzultácii s majiteľmi sochy, vedením mesta, riaditeľstvom kúpeľov alebo Krajským pamiatkovým úradom sa s umeleckým dielom nešetrne manipulovalo a prišlo k znehodnoteniu bronzovej sochy,“ uviedol primátor Peter Jančovič po tom, ako sa o poškodení dozvedel for you.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Knebl
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

„Ocitli sme sa v situácii, ku ktorej sa nám len ťažko hľadajú slová. Možno ste už zaregistrovali, že socha Ľudovíta Wintera nie je na svojom mieste na Kúpeľnom ostrove vst 다운로드. Udalosti zo dňa 17. novembra začali nešťastným jednostranným rozhodnutím dodávateľa rekonštrukcie Kolonádového mosta o presune sochy a vyústili do neodbornej manipulácie bez kvalifikovaného dozoru, pri ktorej došlo k jej poškodeniu 50가지 그림자. V tejto chvíli nemáme k dispozícii podrobnejšie informácie, čakáme na odborný posudok rozsahu a výšky škody. Veľmi oceňujeme prístup zo strany našich partnerov Mesta Piešťany a Slovenských liečebných kúpeľov, a windows 10 소프트웨어 다운로드. s. Sme vďační najmä za angažovanosť primátora Mgr. Petra Jančoviča, PhD., ktorý skoordinoval dnešné stretnutie všetkých zainteresovaných strán. Na tomto stretnutí sme od zástupcov firmy Swietelsky prijali ospravedlnenie a prísľub maximálnej spolupráce pri náprave. Našim spoločným cieľom je, aby bola socha Ľudovíta Wintera súčasťou zrekonštruovaného Kolonádového mosta v čo najkratšom čase,“ dodali zástupcovia občianskeho združenia ProWinter, ktorí sa zaslúžili o vznik sochy, na stretnutí 18. novembra 2020.

Svoje stanovisko k poškodeniu poslala aj firma Swietelsky-Slovakia, ktorá realizuje rekonštrukciu Kolonádového mosta: „Pri manipulácii so sochou Wintera z miesta Kúpeľného ostrova na Kolonádny most prišlo k porušeniu daného diela. Za súčinnosti dotknutých orgánov vykonáme nápravu do pôvodného stavu. Za danú situáciu sa ospravedlňujeme.“

Sochu, ktorej autorom je Mgr. art. Roman Hrčka, odhalili na Kolonádovom moste druhú májovú sobotu v roku 2019 za účasti členov rodiny Winterovcov. Na začiatku rekonštrukcie mosta bola socha premiestnená na nové dočasné miesto pre hotel Thermia Palace.

Zdroj: Mesto Piešťany

REKLAMA